Logo Kolínský PRES
 

Rozpočet Kozlů se v 1. lize více než zdvojnásobí. O kolik se zvýší finanční podpora z radnice?

Zpravodajství
Publikováno: 16.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Rozhodnutí SC Kolín podat přihlášku do druhé nejvyšší soutěže, první hokejové ligy, logicky vyvolalo nadšení fanoušků. Do druhé nejvyšší soutěže se totiž Kolín vrací po téměř čtyřech desetiletích, kdy to na zimním stadiónu vypadalo jen o něco lépe než na přiložené archivní fotografii...

Ve městě se ale okamžitě začalo spekulovat o tom, kolik budce tato "legrace" stát a kolik miliónů bude muset do rozpočtu klubu přidat radnice. Je totiž samozřejmé, že vyšší soutěž sebou nese vyšší finanční nároky a je veřejně známo, že rozpočty některých prvoligových týmů se pohybují i v řádu několika desítek miliónů korun.

Tým Kozlů funguje poloprofesionálně, a tak byl dosud jeho rozpočet na soutěžní sezónu cca 4 milióny korun. Podle vedení oddílu se rozpočet na příští sezónu více než zdvojnásobí, vejít by se ale měl do devíti miliónů korun.

Nemalou část navýšení zaplatí lokální sponzoři, s nimiž klub uplynulý měsíc horečně jednal. Hlavní tíhu zřejmě ponese kolínská Draslovka, která se stane generálním partnerem klubu, podle vedení Kozlů se ale k prvoligové účasti vstřícně zachovalo i několik dalších místních firem. Více peněz vynese i zatím nespecifikované zvýšení vstupného.

A kolik zaplatí kolínská radnice? Její roční příspěvek klubu by měl být navýšen o jeden a půl miliónu korun, tedy o sumu, která je pro městský rozpočet bez větších komplikací zvládnutelná. Podmiňovací způsob ("být navýšen") v předchozí větě volíme proto, že tuto částku ještě musí v pondělí 25. května schválit zastupitelé, měla by to ale být víceméně formalita.

 

 

Publikováno: 16.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...