Logo Kolínský PRES
 

Středa 8. července nabídne letošní první Otevřenou ulici, dvě vernisáže a komentovanou prohlídku chrámu

Zpravodajství
Publikováno: 7.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

K výraznému rozvolňování karanténních opatření došlo už na začátku července, až středa 8. července ale bude dnem, který bude v Kolíně podobný letním dnům v "předkoronavirových" časech.

Může za to souběh dvou akcí, z nichž každá má ambice přilákat větší množství zájemců. Tou první je letošní první ´Otevřená ulice´, tradičně nejnavštěvovanější venkovní akce během prázdnin. Její první "zastavení" proběhne ve středu 8. července od 17 do 20 hodin v areálu letního kina u Ztracené uličky. Připraveno je občerstvení od místních prodejců, zahraje kutnohorská kapela PS a fotografický soubor nazvaný ´Tam na druhém břehu´ vystaví Petr Hejcman.

Středu si pro svou akci vybralo i širší sdružení institucí (radnice, knihovna, muzeum aj.) a nazvalo ji ´Den královského přemyslovského města Kolína´. Fanoušci vernisáží a výstav se v rámci akce mohou přijít podívat hned na dvě - výstava ´Česká státnost v dílech Františka Doubka´ v Dvořákově muzeu pravěku bude zahájena v 15.30 hodin a výstava ´Král, rytíř, zakladatel - Přemysl Otakar II.´ v synagoze v 17 hodin. Pravděpodobně nejnavštěvovanějším bodem odpoledního programu pak bude komentovaná prohlídka chrámu sv. Bartoloměje, která začíná ve 14.30 hodin.

 

 

Publikováno: 7.7.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...