Logo Kolínský PRES
 

Třetí den s koronavirem v Kolíně: lavírování skončilo, místo částečných omezení nastupuje plošná restrikce, Futurum zavřelo restaurace

Zpravodajství
Publikováno: 13.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Vývoj situace na "koronavirové frontě" je nečekaně rychlý - pouhé dva dny po vyhlášení prvních plošných opatření přišla ve čtvrtek vláda s vyhlášením nouzového stavu, který radikálně mění život v celé zemi.

Situaci lze popsat jednoduše - zatímco dosud pořadatelé společenských, kulturních i sportovních akcí v řadě případů vymýšleli, jak "podlézt" vládou nastavenou laťku a vejít se tak do limitu 100 povolených osob, nyní je už veškeré jejich snažení marné. V Kolíně byl typickým příkladem Vodní svět, který dosud fungoval s kapacitou omezenou na 95 lidí uvnitř areálu a uzavřelo ho právě až vyhlášení nouzového stavu...

K dosavadním uzavřeným institucím, tedy všem školám ve městě, jeslím, Kinu 99, divadlu, Městskému společenskému domu, základní umělecké škole a zanedlouho i školkám (od pondělí 16. března) se tedy připojil Vodní svět, knihovna, muzeum a samozřejmě i další instituce a akce vyjmenované ve vládním nařízení (slavnosti, trhy, sportoviště, posilovny, solária, sauny, kluby aj.).

Jednoduše řečeno, zrušeno je (až na marginální výjimky) úplně všechno, včetně například vítání občánků na radnici (naplánováno bylo na sobotu 14. března). A protože Kolín má i nákupní centrum s prodejní plochou přesahující pět tisíc metrů čtverečních, což je velikostní kriterium uvedené v nařízení vlády, zažívá počínaje dneškem Kolín i uzavření prvních restauračních provozoven - ve Futuru si sice můžete nadále bez omezení nakoupit ve všech obchodech, ale všechny tamní stravovací služby a restaurace byly až do odvolání uzavřeny.
 

Publikováno: 13.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...