Logo Kolínský PRES
 

Třetí lednový víkend nabízí v Kolíně tříkrálový koncert, poslední zápas Medvědů v základní části extraligy či dvě komedie v divadle

Zpravodajství
Publikováno: 14.1.2022 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Lednový kulturní program je každoročně nejchudší v roce, i tak se v něm ale řada akcí uskuteční. Níže najdete informace o těch nejzajímavějších konaných v Kolíně od pátku 14. do neděle 16. ledna.

V pátek 14. ledna večer se na jevišti divadla odehraje první představení v novém roce. S komedií ´Fantastická žena´ do Kolína přijíždí Agentura Famílie Praha, v hereckém obsazení se objeví D. Šoltýsová (v alternaci P. Solaříková), O. Volejník, A. Jastraban a další. O den později v divadle v komedii podle filmu Woodyho Allena ´Sex noci svatojánské´, inscenované Komorním divadlem Kalich Praha, vystoupí V. Kopta, M. Málková, R. Zima, S. Černodrinská či B. Munzarová.

Kino 99 po všechny tři víkendové dny láká na americkou komedii ´Krotitelé duchů: Odkaz´ a horor ´Vřískot´, sobota nabídne i dvě dětská odpolední představení a další animák (disneyovka ´Encanto´) je na programu i v neděli.

Zájemci o koncerty mají na vybranou ze dvou možností. V Baru pod hodinama se v sobotu večer předvede kolínská kapela ´Los utřinos´ a v neděli od 17 hodin se v prostorách Komunitního centra svaté Zdislavy v Mnichovické ulici na Zálabí uskuteční ´Benefiční tříkrálový koncert´ kolínské hudební skupiny ´The Outstanders´. Během koncertu bude poslední možnost přispět do kasiček Tříkrálové sbírky, jejíž výtěžek podpoří fungování Farní charity Kolín při zajišťování potravinové a materiální pomoci pro nejchudší rodiny s dětmi, seniory a obecně lidi v nouzi.

A co čeká o nastávajícím víkendu tři kolínské elitní sportovní týmy? Fotbalová Sparta je v plné přípravě před jarní částí sezóny. Kozlové před sebou mají těžký úkol, v sobotu 15. ledna totiž jedou na led Litoměřic, tedy lídra 1. ligy. Zajímavé to bude v sobotu od 18 hodin v Geosan aréně - nabitý týden se třemi zápasy v řadě (i základní část soutěže před nastavbou) tu zakončí Medvědi utkáním s Pardubicemi.

 

 Publikováno: 14.1.2022 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...