Logo Kolínský PRES
 

Tři roky po radniční anketě o jeho stavbě a neustávajících sporech mezi zastánci a odpůrci otevřel nový supermarket

Zpravodajství
Publikováno: 6.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Včera, ve čtvrtek 5. března, otevřel nejnovější supermarket na Kolínsku. V Týnci nad Labem ho otevřela společnost Penny market s otevírací dobou sedm dní v týdnu.

O jeho stavbě jsme psali před měsícem, včetně rekapitulace sporů, které jeho přípravu provázely. Stavba Penny marketu totiž v Týnci nad Labem nebyla zdaleka přijata jednoznačně, o čemž svědčí i výsledky ankety, kterou v roce 2017 uspořádala tamní radnice (507 hlasů pro stavbu, 314 proti). Právě výsledkem ankety zdůvodnila radnice následný prodej městských pozemků investorovi. Intenzivně se začalo stavět loni na podzim a i teplá zima umožnila, že hotovo je ještě před příchodem jara.

Týnecký Penny market vznikl v centru městečka, ani ne 200 metrů od náměstí, po pravé straně silnice mířící na Krakovany, na původně zatravněném a nevyužívaném městském pozemku vedle místní Sokolovny. Pokud ale nevíte, kde ho hledat, můžete ho snadno minout - areál Penny marketu s parkovištěm je totiž od silnice oddělen gabionovou zdí, takže je viditelný jen v místě odbočení ze silnice.

Na Týnecku jde o historicky první otevřený supermarket. Obyvatelé městečka i okolních obcí, kteří chtěli nakupovat ve "velkokapacitních" prodejnách potravin, dosud našli ty nejbližší až v Kolíně nebo v podobně vzdáleném Chlumci nad Cidlinou a Přelouči (v Chlumci sídlí dva supermarkety, Lidl a Penny market, zatímco v Přelouči dokonce tři, Tesco, Billa a Penny market).

Týnecký supermarket může teoreticky posílit ego tamních patriotů. Zatímco Týnec nad Labem počínaje včerejškem už svůj supermarket má, čtyři kilometry vzdálené Chvaletice nikoliv, i když Chvaletice mají o třetinu víc obyvatel než Týnec.

 

Publikováno: 6.3.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...