Logo Kolínský PRES
 

Týden kolínských strážníků: náčelník feťáků se vrátil z basy a se svým zástupcem soutěžili o titul smraďocha roku

Zpravodajství
Publikováno: 17.7.2020 Autor článku: Helena Honkiszová Foto: MP Kolín

Tušíte, co vše se může přihodit hlídkujícím strážníkům v ulicích Kolína? Níže najdete popis jejich typických i kurióznějších zásahů z minulého týdne, tak jak ho sepsala tisková mluvčí městské policie Helena Honkiszová. Dodaný text není redakcí nijak upraven, titulek je redakční.

úterý 7. července

Ve 14:45 hodin oznámili na linku 156 pracovníci ostrahy OD Tesco, že zde přistihli osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že problémový muž z okresu Kolín odcizil potraviny za 330 korun. Vzhledem k tomu, že se jedná o opětovné jednání u osoby strážníkům známé, byla pro podezření ze spáchání trestného činu na místo přivolána policie, která si muže převzala k provedení dalšího šetření.

V 18:55 hodin nalezl v ulici Dukelských hrdinů občan peněženku s finanční hotovostí. Nález byl odevzdán na služebně MP Kolín, kde byla provedena nezbytná administrativa. Vzhledem k tomu, že peněženka obsahovala doklady muže z okresu Kolín, byla prostřednictvím policie provedena lustrace, zda se nejedná o odcizenou věc. Strážníci zjistili kontakt na majitele, který si ztracenou peněženku převzal osobně na služebně MP Kolín.

V 19:47 hodin volal na pevnou linku MP Kolín muž z Čáslavi a prosil o pomoc se zjištěním, zda je jeho maminka, která bydlí v ulici U Borků, v pořádku. Uvedl, že se mamince, která je vysokého věku, nemůže dovolat. Telefon sice zvedne, ale nikdo se neozývá. Muž ještě uvedl, že sedá do auta a jede do Kolína, ale prosí strážníky o asistenci. Na uvedenou adresu se okamžitě dostavila autohlídka MP Kolín, která se na paní dozvonila. Paní byla v naprostém pořádku, dokonce s hlídkou žertovala, že se na ni přišli podívat fešáci – jeden vysoký a jeden menší. Stařence vysvětlili, že se jí pokoušel dovolat syn, který za ní za chvíli přijede, protože se mu neozývala. Důvodem, proč tomu tak bylo, byla zřejmě porucha na telefonu. Strážníci poté ještě zavolali synovi a s radostí ho ubezpečili, že je maminka v pořádku.

středa 8. července

Ve 13:05 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců obchodu Potraviny Andílek na ulici Benešova. Uvedli, že zde zjistili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, problémová žena z Kolína (adresa pobytu na ohlašovně MÚ Kolína) naplnila skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když odcizila potraviny za 414 korun. Zboží uschovala a prošla za pokladní zónu s úmyslem, že opět "nakoupí za pět prstů", jak je u ní zvykem. Přivolané hlídce strážníků se ke krádeži zboží doznala. Událost byla vyřešena příkazem na místě – vysokou pokutou.

Ve 14:30 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců ostrahy OC Futurum. Uvedli, že v prodejně DM drogerie zastavili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že muž z okresu Nymburk naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když v prodejně DM drogerie odcizil zboží za 860 korun. To uschoval a prošel za pokladní zónu s úmyslem, že si zboží odnese bez placení. Strážníkům se ke krádeži doznal, událost byla vyřešena příkazem na místě – pokutou.

V 15:30 hodin oznámilo na linku 156 několik občanů, že na zastávce č. 3 na autobusovém nádraží v ulici Rorejcova posedávají dva "smraďoši", kteří zjevně nikam necestují a pořvávají vulgárně na osoby, které zde čekají na spoj. Hlídka MP Kolín po příjezdu na místo zjistila dva kamarády – místního "náčelníka feťáků" a jeho zástupce. Ten po dobu, kdy byl "náčelník" ve výkonu trestu odnětí svobody, zde ve městě spolehlivě zastával jeho vedoucí funkci. Po uklizení nepořádku byli oba z místa vykázáni.

V 17:50 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců ostrahy OBI, že zde zastavili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Muž z okresu Nymburk naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když v OBI odcizil šroubovák v hodnotě 250 korun, který uschoval a poté pronesl za pokladní zónu s úmyslem, že zboží odcizí. Vzhledem k tomu, že se u muže nejednalo o první případ odcizení zboží, byla událost vyřešena příkazem na místě – pokutou vyšší hodnoty.

čtvrtek 9. července

V 18:50 hodin oznámil na linku 156 občan, že se poblíž křižovatky ulic Veltrubská a Brankovická válí na zemi nějaká přiopilá paní. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že se jedná o "starou známou", která bydlí v blízké ubytovně. Ženu probudili, vzhledem k tomu, že nebyla zraněná a komunikovala, nebylo třeba přivolání RZS. Poté byla vyslána směr domov.

Ve 20:33 hodin oznámila na linku 156 pracovnice ostrahy ČD Kolín, že na autobusovém nádraží nějaký bezdomovec vyhazuje obsah odpadkových košů. Hlídka MP Kolín na místě zjistila, že se jedná o známého problémového muže z okresu Kolín, který v koších hledal nedopalky. Muž vše musel uklidit, poté byl z místa vykázán.

Ve 21:20 hodin oznámil na linku 156 občan, že na křižovatce ulic Roháčova a Lipanská leží nějaký muž. Hlídka MP Kolín na místě zjistila, že se opět jedná o místního problémového opilce. Každodenní stav opilosti je u muže neměnný, pouze místo, kam se uloží ke spánku, bývá pokaždé jiné. Tentokrát se probuzení obešlo bez přítomnosti záchranné služby, neboť stav opilosti muže ještě nedosáhl "vrcholu".


pátek 10. července

V 11:00 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců ostrahy OD Kaufland. Uvedli, že v Kauflandu zastavili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Žena z okresu Kutná Hora odcizila z prodejního regálu 3x šňůrku k brýlím, zboží v celkové hodnotě 90 korun uschovala do kapsy u kalhot a prošla přes pokladní zónu, aniž by toto zboží zaplatila. Podezřelá z přestupku se ke svému jednání doznala, událost byla vyřešena příkazem na místě – pokutou.

sobota 11. července

V 5:36 hodin bylo na linku 156 přijato několik oznámení od občanů, že v jednom z domů v ulici Antonína Dvořáka dochází k rušení nočního klidu velmi hlasitou hudbou. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která zjistila, že je hudba, která vychází z jednoho z bytů, tak hlasitá, že zvonění na zvonek u bytu "není slyšet". Po nějaké době se podařilo strážníkům zkontaktovat s uživatelem bytu, ten uvedl, že se jedná o pokračování oslavy "titulu na VŠ". V tomto případě bylo rušení nočního klidu, vzhledem k bezohlednému jednání uživatele bytu vůči sousedům, řešeno pokutou.

V 11:45 hodin oznámila na linku 156 paní, že v Borkách někdo vyvrátil a rozbil tabuli s informacemi na naučné stezce Borky. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která na místě pořídila názornou fotodokumentaci události. Informační materiál byl hlídkou odvezen do prostoru městského útulku, kde si je převezmou pracovníci z Odboru životního prostředí při MÚ Kolín. Strážníci části rozbité tabule odklidili tak, aby se o ně nezranily zde procházející osoby.

Ve 22:06 hodin oznámil na linku 156 občan, že je v jednom z domů v ulici Kouřimská rušen noční klid. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že v jednom z bytů je slyšet hudba a hovor. Strážníci se zkontaktovali s uživatelkou bytu, kterou upozornili, že je třeba dodržovat dobu stanovenou pro noční klid. Paní se omluvila s tím, že zde slaví narození dítěte. Hudba byla okamžitě ztišena, následnou kontrolou bylo zjištěno, že je v domě již klid.

neděle 12. července

V 15:25 hodin oznámilo na linku 156 několik občanů, že v ulici Ovčárecká (před zastávkou ČD) se již delší dobu hádají a řvou dvě osoby. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která zjistila, že se jedná o manželskou hádku osob hlídce známých pro problémové chování. Strážníci manžele upozornili, aby si svoje rozepře řešili v místě, kde nebudou rušit nedělní poklidné odpoledne. Rozhodně to ale nebude na ubytovně, kde mají hlášený pobyt.

Na základě oznámení občanů ohledně třešně v Sendražicích, která má vyvrácené kořeny a hrozí její pád do vozovky, byli na místo přivoláni hasiči. Z důvodu ohrožení na zdraví nebo případné škodě na majetku hasiči strom pokáceli. Hlídka MP Kolín provedla asistenci.

 

 

Publikováno: 17.7.2020 Autor článku: Helena Honkiszová Foto: MP Kolín

Komentáře k článku...