Logo Kolínský PRES
 

Týden kolínských strážníků: nejkvalitnější bezdomovecká stolice je vždy ta vykonaná do vlastních kalhot

Zpravodajství
Publikováno: 11.6.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Tušíte, co vše se může přihodit hlídkujícím strážníkům v ulicích Kolína? Níže najdete popis jejich typických i kurióznějších zásahů z minulého týdne, tak jak ho sepsala tisková mluvčí městské policie Helena Honkiszová.

3.6. – středa

Hodinu po půlnoci byla (na linku 156) přijata telefonická stížnost ohledně rušení nočního klidu. Oznamovatel si stěžoval na hlasitou hudbu, kterou někdo pouští z vozidla, které parkuje v ulici Tyršova. Po příjezdu na místo hlídka MP Kolín zjistila, že ve vozidle poslouchá hudbu mladík se svojí přítelkyní. Po domluvě s upozorněním, že zákonná doba nočního klidu je stanovená od 22. hodiny, a je třeba ji dodržovat, rádio vypnuli a odebrali se domů.

V čase 7:52 hodin oznámil občan na linku 156, že u ZZN (ulice K Vinici) se pohybuje v silnici divná, asi opilá žena. Na místě byla strážníky zjištěna žena z okresu Kutná Hora (adresa pobytu na OÚ jedné z obcí), která se povalovala na zemi a vykazovala známky požití jiné návykové látky. Stěžovala si na bolesti nohou. Hlídka MP Kolín přivolala RZS, na místě byla poté přítomna i hlídka policie, která provedla test na jiné návykové látky, který vyšel pozitivně na pervitin (metamfetamin). Narkomanku si převzali záchranáři, kteří ji převezli do nemocnice.

V čase 20:30 hodin oznámila na linku 156 ostraha ČD, že mají před halou opilce, kteří zde pořvávají. Hlídka po příjezdu na nádraží zjistila dvě známé problémové osoby bez domova, které poučila a vykázala z prostoru nádraží a jeho okolí.

4.6. – čtvrtek

Při kontrolní činnosti, která byla zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem a výskyt problémových závislých osob, zjistili strážníci dva problémové bezdomovce, kteří se povalovali poblíž potravin Večerka v ulici Pod Hroby. Z místa byli, po uklizení místa (igelitové tašky a obaly od potravin), vykázáni.

5.6. – pátek

V čase 0:05 hodin požádala na linku 156 ostraha ČD o pomoc při vyvedení opilce, který kouří v hale a nechce ji opustit. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, které bylo oznámeno, že muž z haly odešel a vydal se směrem k velkému kruhovému objezdu. Dle uvedeného popisu osoby a místní znalosti problémových osob se jednalo o známého bezdomovce, který byl nalezen a upozorněn, že se bude zde ve městě chovat slušně.

Při pochůzkové činnosti, kterou vykonávali okrskoví strážníci v okolí Karlova náměstí, byla na zemi, poblíž chrámu sv. Bartoloměje, nalezena dvě mláďata poštolky obecné. Strážníci na místo přivolali autohlídku MP Kolín, která obě mláďata umístila do přepravního boxu. O nálezu byli vyrozuměni pracovníci Záchranné stanice pro volně žijící živočichy Huslík, kteří si, během hodiny, pro mladé dravce přijeli a převzali ho do odborné péče.

V čase 15:50 hodin oznámil telefonicky na linku 156 občan, že před halou ČD nějaký zanedbaný muž vykonává "velkou potřebu". Hlídka MP na místě zjistila, že se opět jedná o bezdomovce z okresu Kolín (viz. událost 3.6., 4.6. a 6.6.), který oznámenou "velkou událost" vykonal nejen poblíž nádraží, ale i do kalhot. Z místa veřejnosti přístupného byl exkrement autorem odklizen, muž byl poté strážníky vykázán z místa.

6.6. – sobota

V čase 16:05 hodin oznámili na linku 156 občané, kteří čekali na autobusový spoj, že na autobusové zastávce u parkoviště taxi (u ČD) sedí nějací bezdomovci, kteří řvou a mají okolo sebe hrozný nepořádek. Hlídka MP Kolín na místě zjistila, že se opět jedná o jim známé problémové bezdomovce. Po uklizení místa byli hlídkou MP Kolín vykázáni z místa. 

V čase 20:47 hodin volali (na linku 156) občané z ulice Benešova a oznámili, že před domem č. p. 754 leží nějaký opilec. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která kontaktovala oznamovatele. Ve vysoké trávě ležel muž, který byl pod vlivem alkoholu. Muž z Kolína měl tržnou ránu na hlavě, dle přijaté informace se při pádu uhodil hlavou o chodník. Na místo byla přivolána RZS, která muže převezla na oddělení chirurgie – ON Kolín. Na žádost záchranářů provedli strážníci asistenci při převozu zraněného.

7.6. - neděle

V čase 10:50 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení, že na parkovišti u nádraží leží, vedle zaparkovaného vozidla, cyklistická přilba. Vzhledem k tomu, že vozidlo mělo přívěs, na kterém byla jízdní kola, bylo pravděpodobné, že z vozidla vypadla. Strážníci přilbu převzali, za stěračem vozidla zanechali vzkaz ohledně nálezu. Na služebnu MP Kolín se dostavila majitelka přilby, která si, po uvedení popisu a provedení nezbytné administrativy, ztracenou přilbu převzala.

V čase 14:55 hodin bylo přijato oznámení od ostrahy nádraží, že je zde skupinka osob, která popíjí alkohol před budovou ČD a pořvává po kolemjdoucích osobách. Před příjezdem hlídky strážníků se skupinka rozešla, na místě byli zjištěni dva problémoví narkomani, kteří byli z místa vykázáni.

V čase 15:36 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců ostrahy  OC Billa. Uvedli, že zastavili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Muž z okresu Kolín naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když odcizil drogistické zboží, které ukryl pod bundu a prošel za pokladní zónu s úmyslem, že zboží odcizí. Jednalo se o zubní kartáčky značek Elmex, Curaprox, Sensodyne, vše v hodnotě 2.301 Kč. Muž se ke krádeži zboží doznal, událost byla projednána příkazem na místě – pokutou vyšší hodnoty.

V čase 21:49 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení od pracovníka ostrahy železniční stanice Kolín. Uvedl, že má na prvním nástupišti ČD problém s nějakou bezdomovkyní, která se zde povaluje a pořvává a nechce prostor opustit. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že se jedná o podnapilou ženu ze Slovenska. Žena byla strážníky upozorněna, že se zde ve městě bude chovat slušně a následně byla z místa důrazně vykázána.

 

 

Publikováno: 11.6.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...