Logo Kolínský PRES
 

Týden kolínských strážníků: striptérka u nádraží, striptér v Sendražicích a spratek házející po lidech bonbóny

Zpravodajství
Publikováno: 2.7.2020 Autor článku: Helena Honkiszová Foto: MP Kolín

Tušíte, co vše se může přihodit hlídkujícím strážníkům v ulicích Kolína? Níže najdete popis jejich typických i kurióznějších zásahů z minulého týdne, tak jak ho sepsala tisková mluvčí městské policie Helena Honkiszová. Dodaný text není redakcí nijak upraven, titulek je redakční.

pondělí 22. června

Na linku 156 bylo přijato oznámení ohledně zatoulané fenky čivavy, která byla odchycena občany v ulici Kouřimská. Vzhledem k tomu, že neměla žádnou identifikaci, dle které by bylo možno dohledat jejího majitele, byla převezena do městského útulku.

Ve 14:52 hodin oznámila na linku 156 paní, že u kontejnerů na domovní odpad (ulice Dělnická č.p. 803) leží nějaký muž. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o známého problémového opilce. Muž byl opět ve stavu tak silné ebriety, že zde hrozilo ohrožení na životě nebo zdraví. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána RZS, která si muže převzala a převezla do nemocnice.

V 16:20 hodin oznámil na linku 156 občan, že je s dětmi na dětském hřišti ´šachovnice´ a nějaké dítě hází z horního patra panelového domu dolů nějaké předměty. Hlídka MP Kolín na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. V jednom z bytů byl u prarodičů vnuk, který se zřejmě nudil a tak házel z balkonu po lidech bonbóny. Babičce, která měla vnuka na starosti, bylo vysvětleno, že může dojít k případnému zranění osob, které se nacházejí v prostoru hřiště, a "mladému pánovi" bylo důrazně vyčiněno.

Ve 23:50 hodin volala seniorka z ulice Luční, že se tam pohybuje nějaký divný muž a zvoní na domovní zvonky. Paní uvedla, že má strach. Na místo se okamžitě dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že se na místě nachází místní problémový narkoman, který obtěžoval občany vyzváněním na obydlí. Nevybíravým způsobem (vulgarismy) se dožadoval poskytnutí peněz nebo jídla. Muž byl velmi důrazně vykázán z místa s upozorněním, že se bude zde ve městě chovat slušně.

středa 24. června

Ve 12:34 hodin bylo oznámeno na linku 156, že je v ulici Moravcova (u č.p. 851) zatoulaný pes. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která fenku krysaříka převzala a převezla do městského útulku.

V 13:28 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Tovární (u č.p. 1431) je skupina bezdomovců, která značně otravuje kolemjdoucí. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která narkomany vykázala z místa.

V 14:59 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u autobazaru Syřiště se povaluje nějaký bezdomovec. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která zjistila, že se jedná o jí známého místního narkomana. Muž byl vykázán z místa.

Ve 20:08 hodin oznámila na linku 156 paní, že se na Karlově náměstí povaluje nějaký opilec v červené mikině a modrých kalhotách. Hlídka MP Kolín na místě zjistila, že se jedná o známého kolínského uživatele drog, který už spořádaně z Karlova náměstí odcházel.

V 21:56 hodin oznámil na linku 156 občan, že je u lékárny na Zálabí nějaká agresivní parta opilců, která vulgárně napadá chodce a skáče mezi auta. Na místo se dostavily obě autohlídky MP Kolín, strážníci zjistili, že celou událost již řeší hlídka PČR. Strážníci provedli policii součinnost a asistenci při řešení celé události. Jednalo se o místní problémovou partu narkomanů.

čtvrtek 25. června

Čtvrteční denní služba strážníků se nesla ve znamení opilců. První muž pod vlivem alkoholu, který se povaloval v ulici Na Pobřeží, byl na linku 156 oznámen 8:16 hodin. Hlídka opilce z okresu Prachatice probudila, vzhledem k tomu, že komunikoval a nebyl zraněný, byl nasměrován k nádraží ČD, k odjezdu směr domov. Další oznámený opilec (linka 156 9:23 hodin) pořvával vulgarismy v ulici Antonína Kaliny a poté, "po dobře vykonané práci", před č.p. 1000 usnul. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o místního narkomana, kterého probudila a vykázala z místa. K dalším dvěma opilcům pak byla hlídka přivolána na nádraží.

pátek 26. června

V 0:24 hodin bylo oznámeno na linku 156, že se v ulici Starokolínská nějaký bezdomovec dobývá do nového zamřížovaného kontejneřiště. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která na místě zjistila, že se jedná o jí známou problémovou narkomanku z okresu Kutná Hora. Žena se, po návratu z výkonu trestu odnětí svobody, opět vyskytuje ve městě, kde porušuje zákony. Strážníci ženu řádně poučili o slušném chování na veřejnosti, poté byla z místa vykázána.

V 15:35 hodin oznámil na linku 156 řidič OAD, že na zastávce číslo 2, před halou ČD, se povalují tři opilci. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která zjistila skupinu problémových narkomanů. Závislé osoby byly z prostoru vykázány.

V 15:50 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od ostrahy OC Futurum. Uvedli, že zaměstnanci obchodu New Yorker zastavili ženu, která zde odcizila zboží. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Žena z České Lípy naplnila skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když si sluneční brýle v hodnotě 219 korun dala na hlavu a prošla přes pokladní zónu, aniž by je řádně zaplatila. Podezřelá z přestupku proti majetku se ke svému jednání doznala, událost byla projednána příkazem na místě - uložením pokuty. Vzhledem k tomu, že bylo vyjadřování ženy, která byla pod vlivem alkoholu, velmi vulgární, byla po dořešení události vykázána z OC Futurum. Žena se vydala směr nádraží ČD, k odjezdu na ubytovnu v Kutné Hoře.

sobota 27. června

V 9:54 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení od ostrahy a poté ještě od občanů, že se před halou ČD svléká nějaká bezdomovkyně. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která zjistila, že ženou, která odkládá svůj oděv, je místní problémová narkomanka. Ta byla poté, co se opět zahalila a uklidila z místa odpadky, strážníky vykázána mimo tento prostor.

Při kontrolní činnosti, která byla zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem v části Kolín – Sendražice a okolí, zjistili strážníci problémového bezdomovce z okresu Kolín, který se pohyboval v komunikaci pouze ve spodním prádle. To ovšem, z důvodu opotřebení materiálu, zcela neplnilo svoji funkci. Vzhledem ke každodennímu kontaktu s tímto mužem, kdy je občany oznamováno a strážníky neustále řešeno jeho porušování zákonů, bylo muži hlídkou MP Kolín doporučeno, aby se oblékl, a na pozemní komunikaci se "choval dle pravidel platných pro chodce".

neděle 28. června

Ve 14:37 hodin volala paní z ulice Lipanská, že se jim u domu, na travnatém ostrůvku, usadila skupina opilých bezdomovců, kteří tam pijí alkohol, sprostě řvou a kolem sebe mají nepořádek. Na místo se dostavila hlídka MP Kolín, která v místě oznámení zjistila skupinu místních narkomanů. Závislé osoby byly z místa vykázány a následně bylo provedeno několik kontrol, které byly zaměřeny na další pohyb těchto osob.

V 19:05 hodin oznámila na linku 156 ostraha OD Tesco, že se zde pohybuje nějaký zmatený muž. Na místo se dostavila autohlídka MP Kolín, která zjistila, že oznámení se zakládá na pravdě. Místním šetřením byl strážníky zjištěn muž, který měl, z důvodu absence léků, zdravotní komplikace, špatně komunikoval a byl silně dezorientovaný. Strážníci MP muže vyvedli z obchodu ven na parkoviště, kam ihned zavolali RZS. Záchranáři si muže převzali do své péče.

 

 

Publikováno: 2.7.2020 Autor článku: Helena Honkiszová Foto: MP Kolín

Komentáře k článku...