Logo Kolínský PRES
 

Týden kolínských strážníků: zloději kradou v obchodech, opilci obtěžují kolemjdoucí a narkomani zahazují stříkačky

Zpravodajství
Publikováno: 30.7.2020 Autor článku: Helena Honkiszová Foto: MP Kolín

Kolínští strážníci se denodenně věnují nejen sběru použitých stříkaček narkomanů. Dokazuje to i přehled jejich zásahů z minulého týdne, tak jak ho sepsala tisková mluvčí městské policie Helena Honkiszová. Dodaný text není redakcí nijak upraven, titulek je redakční.

úterý 21. července

V 11:27 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců ostrahy OC Futurum. Uvedli, že v prodejně DM drogerie, která je součástí OC Futurum, zastavili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Mladík z Mostu v prodejně odcizil zboží (toaletní vodu Versace) za 999 korun. Muž se ke krádeži strážníkům doznal. Lustrací osoby prostřednictvím policie bylo zjištěno, že se v tomto případě jedná o podezření ze spáchání trestného činu, z důvodu předešlé trestní minulosti. Na místo se dostavila hlídka PČR, která si událost od strážníků převzala.

Ve 14:20 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců společnosti Kaufland. Uvedli, že v Kauflandu zastavili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Žena z okresu Kolín naplnila skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když si z regálu vzala nůžky na manikúru za 165 korun. Ve vedlejší uličce zboží vyjmula z obalu a uschovala do kapsy u oděvu. Poté prošla za pokladní zónu bez zaplacení. Podezřelá z přestupku se ke svému jednání doznala, událost byla vyřešena příkazem na místě – pokutou.

Ve 20:25 hodin oznámil na linku 156 občan, že v ulici Na Magistrále (před číslem popisným 768) leží nějaký opilec. Na místo se dostavila autohlídka MP, která zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Jaké však bylo překvapení, když se v osobě opilce neobjevil "místní stálista", ale jednalo se o přiopilou ženu, která zde odpočívala po požití alkoholu (2 litry bílého vína v plastovém obalu). Žena se strážníky normálně komunikovala a uvedla, že je na návštěvě u babičky, která bydlí ve vedlejší ulici. Strážníci ženu raději na místo doprovodili.

středa 22. července

V 18:31 hodin volaly na linku 156 děti, které oznámily, že poblíž dětského hřiště - v ulici Na Skále nalezly injekční stříkačku. Na místo se dostavila autohlídka MP, ke které se děti přihlásily a strážníkům pohozenou injekční stříkačku ukázaly. Provedena byla fotodokumentace nálezu, který byl odklizen do sběrného kontejneru na nebezpečný infekční odpad.

čtvrtek 23. července

Při kontrolní činnosti, která je každodenně zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem, zjistili strážníci nepořádek v prostoru teras u Městského společenského domu. Vzhledem k tomu, že se zde často vyskytuje problémová mládež, budou tyto kontroly hlídkami MP prováděny několikrát denně. Zjištěné porušení zákona u osob, kterým lze uložit pokutu, bude řešeno tímto způsobem.

pátek 24. července

Na linku 156 bylo v 10:17 hodin přijato telefonické oznámení od paní ohledně nálezu použité injekční stříkačky v parku Komenského. Na místo se dostavila autohlídka MP, která stříkačku sebrala a uložila do kontejneru na nebezpečný infekční odpad.

sobota 25. července

V 9:27 hodin byl na linku 156 oznámen nález použité injekční stříkačky, kterou odhodil narkoman, po nitrožilní aplikaci jiné návykové látky, v prostoru skateparku. Strážníci nebezpečný infekční materiál odklidili do sběrného boxu.

V 10:11 hodin bylo na linku 156 přijato telefonické oznámení od zaměstnanců společnosti Penny Market. Uvedli, že v OC - ulice V Opletkách zastavili osobu, která odcizila zboží. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila totožnost podezřelé osoby. Muž z okresu Kolín naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když si strčil láhev rumu Heffron v hodnotě 199,90 korun do kapsy u kalhot a prošel přes pokladní zónu s úmyslem, že zboží odcizí. Podezřelý z přestupku se ke svému jednání strážníkům doznal, událost byla projednána příkazem na místě – pokutou. Zboží bylo jako nepoškozené vráceno k dalšímu prodeji.

V 17:20 hodin bylo na linku 156 přijato několik oznámení, že v parku vedle Penny Marketu (ulice Benešova) je skupina přiopilých osob, která zde vulgárně pokřikuje na procházející lidi. Na místo se dostavila autohlídka MP, která zjistila, že se jedná o skupinu problémových závislých osob. Strážníci nevítané hosty upozornili na to, že se zde ve městě budou chovat slušně a okamžitě zanechají nevhodného chování. Po uklizení místa byla "směs" opilců, narkomanů a bezdomovců z místa vykázána.

neděle 26. července

Ve 13:10 hodin oznámila na linku 156 paní, že v ulici U Křižovatky nalezla zaběhnutého pejska. Hlídka MP malé štěně čivavy bez identifikace, dle které by bylo možno zjistit majitele, od paní převzala a převezla do útulku. O štěňátko se během chvíle přihlásil majitel, který uvedl, že mu pejsek utekl.

Při kontrolní činnosti, která byla zaměřena na dohled nad veřejným pořádkem, zjistili strážníci v prostoru Karlova náměstí u kašny spícího muže. Jednalo se o osobu hlídce známou právě z důvodu svých dřívějších alkoholových opojení s "podobným průběhem". Bezdomovec byl pod vlivem alkoholu, ale s hlídkou strážníků normálně komunikoval a nebylo třeba přivolání RZS. Muž byl z místa vykázán.

 

 

Publikováno: 30.7.2020 Autor článku: Helena Honkiszová Foto: MP Kolín

Komentáře k článku...