Logo Kolínský PRES
 

Uplynulý týden v Kolíně: když už se v koronavirových časech vypravíte do knihovny, tak nejlépe v helmě

Zpravodajství
Publikováno: 3.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MKK

Je tu opět neděle a s ní obligátní heslovité shrnutí všeho podstatného, co PRES v právě končícím týdnu stručně či podrobněji zaznamenal.

Karanténní opatření vláda uvolňuje nečekaným tempem, a tak se život v Kolíně pomalu vrací do normálu. Tento týden otevřela řada obchodů, funguje městské informační centrum, zaplnila se dětská hřiště a některá sportoviště a otevřela i knihovna. Jeden z jejích návštěvníků se s povinností nosit roušku vypořádal originálně - pro knihy si přišel v nasazené motocyklistické helmě...

Končí i doba, kdy leccos bylo zadarmo. S obnovením nástupu do autobusů předními dveřmi začali řidiči vybírat jízdné a radnice obnovila i režim placeného stání na parkovištích s parkovacími automaty.

Velký ohlas u veřejnosti měl první bankomat, který se objevil v nádražní hale. Patří České spořitelně a brzy by ho měl následovat bankomat ČSOB. Před nádražím u stanoviště taxíků se můžete osvěžit u nového pítka s pitnou vodou.

O postupu či nepostupu kolínských hokejistů do 1. ligy se usilovně jedná, konkrétní zprávy o příští sezóně ale zatím přicházejí jen od basketbalistů. BC Geosan Kolín angažoval na příští tři sezóny Jiřího Jelínka, který dres Medvědů oblékal již v minulosti a v sezóně 2011/2012 pomohl vybojovat bronzové medaile v tehdejší Mattoni NBL. "Jirka je ve svém věku zkušeným hráčem a právě jeho zkušenosti budeme chtít maximálně využít," okomentoval podpis smlouvy generální manažer a trenér A-týmu Miroslav Sodoma.

Pád cen benzínu se po několika týdnech zastavil, poblíž Kolína ho stejně jako před týdnem lze koupit nejlevněji za 21,90 korun za litr u Tank Ono v Církvici a v Kolajích. Přímo v Kolíně už někde cena spadla pod 24 korun a u většiny prodejců za benzín zaplatíte od 26,50 do 26,90 korun.

Dlouhé volno zaměstnanců TPCA se ještě prodlouží. Automobilka oznámila, že linky nerozjede dříve než v pondělí 18. května. Drtivá většina vyrobených "trojčat" se prodává v zahraničí a bohužel především v zemích, které byly pandemií koronaviru zasaženy (a ochromeny) mnohem citelněji než Česká republika.

Pokud jde o články PRESu, největší pozornost čtenářů si získal text o k prodeji nabízeném hotelu Villa Romantica (najdete ho tady), psali jsme ale i o dalším odložení opravy Nového mostu (tady), o křižovatce, která byla vyhodnocena jako nejnebezpečnější v republice (tady), o třicet let starém masakru v Klučově (tady) i o první velké stavební akci v Kolíně, která byla odsunuta na neurčito kvůli koronavirovým úsporám (tady).
 

Publikováno: 3.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: MKK

Komentáře k článku...