Logo Kolínský PRES
 

V Kolíně se natáčely scény do filmu s Miroslavem Donutilem

Zpravodajství
Kultura
Publikováno: 6.2.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Ilustrační, archiv KP

Pokud se v Kolíně jednou za několik let objeví filmaři, obvykle se pohybují v uličkách kolem chrámu sv. Bartoloměje, které jsou ideálním místem pro exteriéry historických snímků.

Naposledy se tak stalo před rokem, v prosinci 2018, kdy se v Kolíně krátce usídlil štáb nejdražšího českého filmu všech dob, spektáklu Jan Žižka s rozpočtem půl miliardy korun. Tehdy se prostor před chrámem proměnil ve středověké tržiště, kde se točil příjezd rytířů a panstva a uvnitř chrámu pak kázání Jana Husa i další záběry.

Zatímco tehdy štáb "uživil" několik stovek komparsistů, aktuální kolínské natáčení je mnohem nenápadnější. V Rybářské ulici vznikaly scény z budoucího komorního dramatu ´Admin´, v hlavních rolích s Miroslavem Donutilem a Alenou Mihulovou, z nichž první jmenovaný se kolínského natáčení zúčastnil. 

Jde o čtvrtý celovečerní snímek režiséra Olmo Omerzua, který za své předchozí filmy Příliš mladá noc (2011), Rodinný film (2015) a Všechno bude (2018) získal řadu ocenění včetně Českého lva či Ceny za režii na karlovarském festivalu.

V novém Omerzuově filmu hraje Donutil stárnoucího hrdinu, jehož celoživotně budované dílo se absurdním řízením osudu ocitá v troskách. Film zatím nemá ohlášenou premiéru, pravděpodobně se ale v kinech objeví na konci letošního roku.

Publikováno: 6.2.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Ilustrační, archiv KP

Komentáře k článku...