Logo Kolínský PRES
 

V okolí Kolína má nejblíž k realizaci obchvat Církvice, začít stavět ho chtějí už letos

Zpravodajství
Publikováno: 24.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Nejrůznějších vizí obchvatů, oprav mostů či rekonstrukcí silnic je vždy před volbami "plný internet", staveb, k jejichž realizaci skutečně dojde, je ale výrazně méně. V letošním roce má zdá se opravdu blízko k zahájení stavebních prací obchvat Církvice na frekventované silnici mezi Kolínem a Havlíčkovým Brodem.

Průjezd Církvicí si jistě vybaví každý řidič z Kolína, který občas jezdí do Čáslavi či do zahradnictví Starkl. Dlouhou vesnici, do níž se ve směru od Čáslaví vjíždí z prudkého kopce, mají totiž v oblibě dopravní policisté, kteří zde často měří rychlost...

Jak ukazuje mapka, naplánovaný obchvat bude ve směru od Kolína začínat u benzínky ONO a vyhne se obci z jihu, ve zhruba dvousetmetrové vzdálenosti. Za obcí, pod kopcem, se obloukem vrátí ke stávající silnici, pokračovat bude podél ní a definitivně napojen na stávající silnici bude nahoře na kopci u odbočky ke Kalabousku. V celém kopci bude nová silnice ve směru na Čáslav dvouproudá, tedy se stoupacím pruhem.

Pro stavbu jsou vykoupeny již téměř všechny pozemky (s výjimkou jednoho), má vydané stavební povolení a momentálně běží výběrové řízení na zhotovitele. Ten by měl být vybrán do konce jara a v létě by se stavba obchvatu měla rozběhnout přípravnými pracemi. Ty by v letošním roce neměly nijak výrazně komplikovat provoz na stávající silnici přes Církvici.

Publikováno: 24.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...