Logo Kolínský PRES
 

Většina kolínských řidičů zná momentálně nejnebezpečnější křižovatku v celé ČR z vlastní zkušenosti

Zpravodajství
Publikováno: 30.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Pouhých 10 kilometrů od Kolína, a 11 minut jízdy při dodržování příkázané rychlosti, leží momentálně nejnebezpečnější křižovatka v celé České republice.

Zná ji dobře každý řidič, který jezdí na Sázavu. Jak se k ní dostanete? Vyjedete z Kolína kolem letiště, projedete přes Kbílek, v následujících Kořenicích zpomalíte kvůli nedávno instalovanému úsekovému měření, přejedete přes vlakový přejezd (po němž jezdívá Sázavský pacifik), po dlouhé rovince zpomalíte v Pučerech a hned za nimi jste na místě.

Před vámi je křižovatka mezi Pučery a Poďousy, první od Kolína, kdy nejste na hlavní, ale musíte naopak přednost dát, k čemuž vás vyzývá i "stopka". Křížíte totiž silnici vedoucí z Kutné Hory do Prahy, a to v místě, kde auta po ní jezdící bývají hodně rozjetá, protože ve směru od Kutné Hory jde o dlouhou rovinku se setrvalým klesáním.

Podle žebříčku nejčastějších míst nehod s těžkým zraněním či úmrtím, který sestavila pojišťovna Allianz, je tato křižovatka momentálně tou nejnebezpečnější v republice. V loňském roce na této křižovatce došlo ke třinácti srážkám, při nichž se tři lidé zranili těžce a 17 lehce, což při zprůměrování znamená jednu nehodu každý měsíc.
 

Publikováno: 30.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...