Logo Kolínský PRES
 

Víkend zvířecích sportovců v Kolíně: v sobotu jsou ohlášeny chrtí dostihy na Spálence, v neděli parkur na jízdárně

Zpravodajství
Publikováno: 19.6.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Aktualizováno: Počasí chrtím závodníkům nepřeje a zítřejší dostihy jsou zrušené. Chrti a jejich příznivci si na první kolínské závody budou muset počkat. Jedno má nemalá část populace společné: lásku ke zvířatům. Takové čtenáře pravděpodobně zaujme informace o hned dvou "zvířecích" akcích v Kolíně, které nabídne nejbližší víkend.

V Borkách se představí jedno z nejkrásnějších psích plemen - chrti. V sobotu 20. června od 10 hodin jsou na psí dostihové dráze na Spálence ohlášeny závody DG DogGear Race of Champions, na něž je přihlášeno 140 "běžců" všech chrtích plemen.

O den později, v neděli 21. června, se letos poprvé bude závodit na opačném konci Kolína, na jízdárně za nemocnicí. Proběhnou tu od 10 hodin jezdeckým klubem Stáj Václav Kolín pořádané parkurové Jarní závody, oproti obvyklému termínu konání zpožděné kvůli karanténním opatřením.

Na programu, který je pro diváky celý zdarma,  jsou jezdecké soutěže v několika soutěžních kategoriích rozdělených podle obtížnosti a výšky skoků. Pro rekreační jezdce bez jezdecké licence je určena kategorie hobby závody do 80 cm, která proběhne v neděli dopoledne jako první. Následovat budou skokové soutěže stupně ZM (90 cm) na limitovaný čas, soutěže Z (100 cm), ZL (110 cm) a L* (115 cm), všechny s návazným rozeskakováním.

 

 

Publikováno: 19.6.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...