Logo Kolínský PRES
 

Víte, kdy začne po nucené uzavírce promítat kolínské Kino 99? A jak to bude v sálech vypadat?

Zpravodajství
Kultura
Publikováno: 6.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Součástí karanténních opatření v České republice byla i zavřená kina. S jejich rozvolňováním před pár dny vláda oznámila, že kinosály mohou obnovit provoz od pondělí 11. května. Jak to bude v Kolíně?

Podle ředitele Kina 99 Petra Hejcmana není jasné, jaký bude o projekce zájem, protože dnes nikdo nedokáže odhadnout, jak rychle se lidé do kin začnou vracet. Kolínské kino tak v květnu zvolí opatrný "testovací" režim. Provoz zahájí v pátek 15. května a až do konce měsíce bude promítat jen tři dny v týdnu, vždy jen v pátek, v sobotu a v neděli.

V těchto projekčních dnech ale bude co do počtu projekcí provoz stejný jako před pandemií - tedy čtyři představení denně, v 17, 17.30, 19.30 a ve 20 hodin a k tomu v sobotu jedna odpolední projekce pro děti. Omezena bude i kapacita projekcí - do velkého sálu půjde do prodeje vždy 80 vstupenek, do malého 20.

Sály budou uzpůsobeny dle vládního nařízení. Znamená to, že sedět se bude jen v sudých řadách a v každé řadě smí sedět nanejvýš 2 lidé vedle sebe, to znamená, že každý jednotlivec nebo dvojice bude od ostatních sedících z obou stran oddělen volným sedadlem. Povinná bude nasazená rouška během celé doby projekce a v sále se nesmí jíst ani pít, takže zavřený bude bufet a diváci si do sálu nesmí vnášet ani sladkosti přinesené z domova.

Program se teprve ladí, jasné je ale už teď, že premiérové blockbustery diváci neuvidí. Distributoři totiž všechny na duben, květen a červen původně plánované premiéry přesunuli až na podzimní měsíce. Kino 99 se tedy vrátí k filmům, které měly premiéru těsně před spuštěním karanténních opatření, jasné je už teď, že se od počátku obnovení provozu Kina 99 do programu vrátí nečekaný divácký hit konce letošní zimy, obě verze "pedofilního" dokumentu V síti.

Jakmile bude program Kina 99 na první víkend jasný, vrátíme se k tematu v samostatném článku.
 

Publikováno: 6.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...