Logo Kolínský PRES
 

Začíná stavba nového kruhového objezdu u budoucího nákupního parku v průmyslové zóně u Ovčár

Zpravodajství
Publikováno: 21.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Jsou to už téměř tři roky, kdy radnice prodala za víc jak 17 miliónů korun developerovi pozemek o velikosti 35 tisíc čtverečních metrů v průmyslové zóně.

V PRESu jsme o chystaném obchodním parku, který najdete za kruhovým objezdem u Ovčár po levé straně silnice mířící na Jestřabí Lhotu a dál k dálnici D11, několikrát psali, nejpodrobněji předloni v létě, kdy jsme představili i vizualizace budoucí podoby areálu a podrobnosti o jeho dopravním napojení i obsazení některých dalších prodejen.

Stavba areálu měla být zahájena už v listopadu 2018, tak aby se slavnostní otevření stihlo do září 2019, realizaci ale provázely dílčí komplikace. Důvodem byla především komplikovaná jednání o podobě nového kruhového objezdu, který umožní vjezd do budoucího obchodního parku. Ta se natolik protáhla, že stavební práce v novém areálu mohly být zahájeny až loni na podzim.

Další zdržení přišlo s karanténními opatřeními, takže podle momentálních informací by se zákazníci do nových obchodů (největší část prodejní plochy zaplní supermarket Lidl, smlouvy o pronájmu developer podepsal i s řeznictvím Zeman, drogérií Teta, lékárnou Benu či "zvířecí" prodejnou Super ZOO) měli poprvé podívat letos v listopadu.

Kromě již stojících hrubých staveb, které dávají jasnou představu o velikosti budoucího nákupního parku, je čerstvou aktivitou zahájení stavby nového kruhového objezdu, který do něj umožní vjezd. Práce na něm začínají ve čtvrtek 21. května a naplánovány jsou na čtyři měsíce, tedy až do září. Délka prací je odůvodněna tím, že v lokalitě dojde k rozsáhlým úpravám, protože budoucí kruhák zasahuje do stávajícího protihlukového valu mezi zónou a nedalekými Ovčáry.

Po dobu stavby kruhového objezdu bude několikasetmetrový úsek silnice, směřující k D11, úplně uzavřen. Objížďka ale řidičům nezabere mnoho času, je totiž jen o pár desítek metrů delší, než je uzavřený úsek, protože je vedena skrz průmyslovou zónu.

Publikováno: 21.5.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...