Logo Kolínský PRES
 

Zálabí se zřejmě dočká ne jednoho vytouženého supermarketu, ale rovnou dvou

Zpravodajství
Publikováno: 10.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Vznik supermarketu na pravém břehu řeky byl letitým požadavkem obyvatel Zálabí. Ti to "za nákupy" dnes mají autem nejblíž přes most k Futuru (jehož součástí je supermarket Billa) nebo pěšky přes lávku do Tesca v areálu bývalých kasáren.

Kolínská radnice zintenzivnila snahy o "ulovení" zájemců o stavbu supermarketu na zálabské straně před třemi lety, kdy oslovila velké obchodní řetězce s nabídkou pozemku ve velké průmyslové zóně u Ovčár. Výsledkem byl prodej plochy o velikosti 35 tisíc čtverečních metrů za víc jak 17 miliónů korun developerovi, následně schválený zastupitelstvem. Budoucí nákupní zónu najdete za kruhovým objezdem u Ovčár po levé straně silnice mířící na Jestřabí Lhotu a dál k dálnici D11.

V Presu jsme o chystaném obchodním parku několikrát psali, nejpodrobněji předloni v létě, kdy jsme představili i vizualizace budoucí podoby areálu a podrobnosti o jeho dopravním napojení i obsazení některých dalších prodejen. Stavba areálu měla být zahájena už v listopadu 2018, tak aby se slavnostní otevření stihlo do září 2019, realizaci ale provázely dílčí komplikace. Důvodem byla především komplikovaná jednání o podobě nového kruhového objezdu, který umožní vjezd do budoucího obchodního parku. Ta se natolik protáhla, že stavební práce mohly být zahájeny až loni na podzim.

Plánované otevření nákupního parku se tak posunulo o 12 měsíců, zákazníci by tedy do tamních obchodů poprvé měli vstoupit za půl roku, letos v září. Největší část prodejní plochy zaplní supermarket Lidl, smlouvy o pronájmu developer podepsal i s řeznictvím Zeman, drogérií Teta, lékárnou Benu či "zvířecí" prodejnou Super ZOO a jedná mj. s řetězci PEPCO, KiK a CCC. Vizualizaci podoby budoucího obchodního parku si můžete prohlédnout na přiloženém snímku.

Supermarket Lidl v ovčárecké zóně ale pravděpodobně dostane zálabského "bratříčka", navíc pro Zálabáky dostupného nikoliv pouze autem, ale i pěšky. Investoři totiž na soukromých pozemcích hned za nadjezdem nad železniční tratí (naproti bývalé fabrice Soja, dnes Chocoland) připravují výstavbu supermarketu Penny Market. Ten by měl vyrůst v Ovčárecké ulici na místě dnešního parkoviště s bezkontaktní myčkou aut vedle benzínové pumpy Benzina. Supermarket je již vyprojektován a protože proti stavbě nemá radnice výhrady, nestojí plánům na zálabský Penny Market nic v cestě.

Publikováno: 10.2.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...