Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 16. července 2019

Chcete vylepšit Komenského park?

Setkání s občany plánuje kolínská radnice do Komenského parku na středu 5. dubna od 16 hodin. Cílem akce je shromáždění názorů veřejnosti na podobu budoucí revitalizace parku.

Chcete vylepšit Komenského park?
Foto: Archiv KP
 
Publikováno: 24.3.2017 v 6:00, Aktualizováno: 22.3.2017 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Bude zde stánek, kde budou moci příchozí sdělit své názory městskému architektovi Davidovi Mateáskovi. On a vedení radnice budou zastavovat kolemjdoucí a klást jim anketní otázky typu, jaké mají od parku očekávání, jaké s ním mají spojené vzpomínky, jaké parky ve světě nebo v Čechách se jim líbí a další.
„Přímá komunikace s lidmi je skvělá cesta, jak mít podklady na zadání architektonické soutěže. Oslovíme nejlepší architektonické kanceláře v oboru, ale přihlásit se mohou i ostatní. My jako komise nevíme při hodnocení, kdo projekt vypracoval,“ vysvětluje kolínský starosta Vít Rakušan.
Názory příchozích by se měly promítnout do budoucího zadání architektonické soutěže. Diskuze o proměně parku již nějaký čas běží, protichůdné názory na sociálních sítích vzbudily například návrhy na instalaci vodních prvků. Město též vlastní studii, která popisuje, co park tíží. Tu ale podle starosty Víta Rakušana zatím bude držet v tajnosti.
Celý projekt přeměny Komenského parku chce Kolín přihlásit do Nadace Proměny. Tato nadace Karla Komárka je soukromou neziskovou organizací, která se zasazuje o rozvoj měst v České republice a lepší povědomí společnosti o architektuře, krajinné tvorbě a významu prostředí pro člověka. Letos nadace například podpořila oživení nábřeží Labe na kolínském Zálabí v rámci programu Proměň své město.

Autor článku: Jiří Červín
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM