Logo Kolínský PRES
 

Denní přehled

Neznámé snímky Kolíňáka Josefa Sudka vystavuje pražský Dům fotografie

9.7.2020
´Fešandy ze šuplíků´ je název výstavy fotografií Josefa Sudka v pražském Domě fotografie. Více na odkazu níže.

"Volná tvorba je na výstavě zařazena nejen pro kontrast, ale taky jako jisté prodloužení příběhu. Fungují dobře třeba vybrané snímky pralesa, hlavně polámaných, mrtvých stromů, výhrůžně trčících k nebi."

Přejít na odkaz

Společná zvýhodněná vstupenka do GASKu, Českého muzea stříbra a Regionálního muzea v Kolíně

8.7.2020
Od 1. července si mohou návštěvníci zakoupit zvýhodněnou vstupenku do tří příspěvkových organizací Středočeského kraje: GASK Galerie Středočeského kraje, Českého muzea stříbra a Regionálního muzea v Kolíně. Trojvstupenka nazvaná ´Klíč k pokladům´ nabízí 30% až 50% slevu na vstupném do většiny expozic uvedených objektů. Více na odkazu níže.

"Zakoupená poukázka Klíč k pokladům umožňuje svému majiteli vstup do sedmi objektů v Kutné Hoře a Kolíně – tedy do jedenácti stálých expozic a dvanácti dočasných výstav a také do vizuálních heren GASK."

Přejít na odkaz

Posily Kozlů pro příští sezónu: Štěpán Lukeš

7.7.2020
SC Kolín začal na svém webu představovat posily pro příští sezónu. Tou druhou je Štěpán Lukeš. Více na odkazu níže.

"Čtyřiadvacetiletý brankář je odchovancem Kadaně, odkud se v mládežnických kategoriích přesunul do nedalekého Chomutova. V dorosteneckých a juniorských soutěžích se podílel na zisku tří mistrovských titulů a stabilně byl členem mládežnických reprezentací U16, U17, U18 i U20. "

Přejít na odkaz

Kolínské atletky o víkendu vstoupily do 1. ligy vítězně, muži skončili třetí

6.7.2020
V sobotu 4. července zahájila v Mladé Boleslavi za krásného slunečného počasí 1. kolem letošní "okleštěná" prvoligová soutěž. Ta bude mít v této koronavirem poznamenané sezóně pouze tři kola a je uzavřená, tedy z ní letos nikdo nepostoupí ani nesestoupí. Více na odkazu níže.

"Kolínské ženy ale nastoupily výrazně oslabené zraněními a nemocemi čtyř velkých opor – Zuzany Pražákové, Martiny Šamudovské, Lenky Novotné a Jany Šafránkové, a tak výsledek prvního kola byl velkou neznámou."

Přejít na odkaz

Posily Kozlů pro příští sezónu: Miroslav Kukla

5.7.2020
SC Kolín začal na svém webu představovat posily pro příští sezónu. Tou první je Miroslav Kukla. Více na odkazu níže.

"Dvacetiletý bek se před čtyřmi roky stěhoval ze Žďáru nad Sázavou do hradeckého klubu, v němž už na jedno utkání také nakoukl do extraligy. Jinak ale po přechodu z juniorské kategorie nastupoval především za prvoligové Litoměřice, v jejichž dresu loni prožil velmi povedenou nováčkovskou sezonu. Ve 36 zápasech posbíral 13 kanadských bodů za 5 branek a 8 asistencí."

Přejít na odkaz

Hokejoví junioři prošli v maskách skrz Borky

4.7.2020
Tradiční loučení s letní přípravou si na začátku týdne užili kolínští hokejoví junioři. Převlékli se do masek, prošli se lesoparkem Borky a zahráli si fotbal. Více na odkazu níže.

"Člověk si taky musí umět udělat srandu. A to i sám ze sebe. Chci, aby hráči měli pokoru, aby si nemysleli, že jsou jen hrozní hokejisté, aby si uměli udělat legraci i sami ze sebe."

Přejít na odkaz

Ligový kolínský hokejový tým oznámil příchod dalších tří posil

3.7.2020
Obránce Jakub Husa a útočníci Zdeněk Král a Lukáš Krejčík jsou novými posilami Kozlů. Podrobně je představil web HC Kolín. Více na odkazu níže.

"Co se týče Lukáše Krejčíka, věděl jsem, že nemá na příští rok smlouvu. Je blízko od Kolína, je to výborný hráč, má odehráno několik extraligových sezon. Naposledy byl v Prostějově. Věděl jsem, že se bude chtít vracet blíž k domovu, tak jsem ho oslovil. Vedli jsme jednání, dále pak i s vedením klubu a udělali jsme vše proto, aby tu byl. Toto bude i obrovský přínos do kabiny."

Přejít na odkaz

Vyšla kniha o skvostech lidové architektury ve Středočeském kraji

2.7.2020
Kniha ´Lidové stavby Středočeského kraje´ zachycuje i řadu staveb na Kolínsku. Více na odkazu níže.

"Kniha Lidové stavby Středočeského kraje vznikala tři roky. Hlavním autorem je PhDr. Pavel Bureš. Spolu s ním se na jejím zrodu aktivně podíleli odborníci z krajských muzeí a Národního památkového ústavu. Dvousetstránkovou publikaci o dvaadvaceti kapitolách vydala společnost Foibos, která na celostátní úrovni iniciovala a podílí se na realizaci Dnů lidové architektury. Ve Středočeském kraji se letos budou konat od 18. do 26. července ve skanzenu v Kouřimi."

Přejít na odkaz

O bezúročnou půjčku mohou středočeští podnikatelé žádat až do září

1.7.2020
Středočeský kraj prodloužil termín, dokdy mohou podnikatelé, na jejichž živnost měla negativní ekonomický dopad epidemie koronaviru, požádat o bezúročnou návratnou půjčku. Novým termínem je konec září. Více na odkazu níže.

"Návratná finanční výpomoc může dosáhnout v souhrnu maximálně 50.000 korun pro jednoho žadatele. Postup je jednoduchý. Přímo na internetu se žadatel zaregistruje a zadá všechny potřebné údaje. Následně vyplněnou smlouvu vytiskne a podepíše a odešle poštou či doručí na podatelnu Krajského úřadu. Součástí procesu je i identifikace žadatele přes ověřovací platbu."

Přejít na odkaz

Rozhledna Vodárna navodí i pocit vodní hlubiny

30.6.2020
Prázdniny jsou ideálním termínem pro návštěvu jediné kolínské rozhledny. Už před čtyřmi lety ji v reportáži představil Český rozhlas. Více na odkazu níže.

"Pro intenzivní prožitek z uzavřeného prostoru, kde ještě do roku 1977 bylo denně 450 m3 vody, se do nádrže nainstalovala interaktivní expozice. Na zvukový podnět tlesknutí se v nádrži ozývá hřmění, promítá se film s vodní tématikou a po zdech nádrže světélkuje modrá barva evokující pocit vodní hlubiny."

Přejít na odkaz