Logo Kolínský PRES
 

Denní přehled

Hokejisty Kolína povede i nadále Petr Martínek

5.4.2020
Kolínští Kozlové zveřejnili jména všech trenérů pro příští soutěžní sezónu.

"U áčka nebyl a není důvod o ničem přemýšlet. Když mančaft funguje a skončí první, není důvod, aby se ani po třech letech měnil trenér. To platí napříč klubem."

Přejít na odkaz

Pandemie zastaví další vlaky kolem Prahy

4.4.2020
Delší intervaly a méně spojů na hlavních tratích z metropole přinesou nová omezení vlakové dopravy.

"Na příměstských linkách spojujících metropoli s Českým Brodem, Řevnicemi, Lysou nad Labem a Milovicemi, odpadnou ve špičkách vložené vlaky. Znamená to, že intervaly se prodlouží na 30 minut, večer až na hodinu."

Přejít na odkaz

V šestnáctipatráku na sídlišti hořelo

3.4.2020
Fotografie ze zásahu hasičů v nejvyšším bytovém domě v Kolíně přinesl Deník.

"Třebaže se zprvu mezi lidmi hovořilo o tom, že se někdo rozhodl ukončit svůj život, ukázalo se, že jde o fámu. Důvodem policejních a hasičských manévrů před šestnáctipatrákem v Tyršově ulici v Kolíně byl menší požár elektroinstalace ve strojovně."

Přejít na odkaz

Vzpomínkový rozhovor s fotbalovým reprezentantem Jiřím Štajnerem o jeho kolínském angažmá

2.4.2020
Na webu FK Kolín vychází série rozhovorů s členy týmu, který postoupil do Fotbalové národní ligy. Jedním z nich byl i reprezentant Jiří Štajner.

"Odehrál jsem za Kolín pouze dvě utkání. To první bylo v Chrudimi, kde jsme vyhráli 3:0, a druhé před kolínským publikem proti Královu Dvoru."

Přejít na odkaz

Kolínská atletika v době koronaviru

1.4.2020
Atletický život v Kolíně neutichl ani v dobách karantény. Přečíst si o tom můžete na webu kolínského atletického oddílu.

"Ve čtvrtek 2. dubna by v prostoru za cíle hlavní rovinky na rozcvičovacím stadiónu měly být instalovány dva pět metrů dlouhé skladové kontejnery, které nám pomohou jak s uskladněním stále většího množství nářadí, náčiní a tréninkových pomůcek a uleví tak prostorám hlavního skladu, jednak vzniknou prostory pro uskladnění tréninkového materiálu pro výcvikové tábory či tábory příměstské. Stejnou funkci budou mít další dvě skladové kóje, které vyrostou pod tribunou."

Přejít na odkaz

Kraj oznámil nákup deseti nových sanitek

31.3.2020
Deset nových sanitních vozů typu B, které slouží pro akutní výjezdy a pro zajištění přednemocniční neodkladné péče, zakoupí Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje.

"Nákup a dodávka nových sanitek včetně zástaveb umožní záchranné službě nahradit stávající vozy, které již mají najeto mnoho tisíc kilometrů a budou sloužit jako záložní pro případ poruchy nebo autonehody."

Přejít na odkaz

Za trable s ochrannými pomůckami prý mohou aktivisté

30.3.2020
Zajímavé vysvětlení toho, proč se ochranné pomůcky, které v době koronavirové pandemie zoufale chybí, přestaly vyrábět v ČR, nabídl v rozhovoru pro Seznam Zprávy ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík.

"Ať si sáhnou do svědomí všichni ti aktivisté, kteří neustále zpřísňovali zákon o zadávání veřejných zakázek, kteří tlačili na to, že musíme vždy nakupovat za co nejnižší ceny. Přesně tímto způsobem z těch dodávek vytlačili celý český průmysl. Mnohé české výrobce to zlikvidovalo. Pokud dnes někdo kritizuje závislost na dovozu, tak ať si sáhne do svědomí. Pořád jsme slyšeli, jak se má nakupovat co nejefektivněji a nejlevněji. A toto je výsledek."

Přejít na odkaz

Prostor plus radí lidem v tíživé situaci

29.3.2020
Kolínská společnost Prostor plus provozuje hned několik telefonických linek, na kterých poradí lidem v tíživé situaci. Více na odkazu níže.

"Máte obavy, jak a z čeho zaplatíte nájemné? Nezvládáte školu online? Dochází Vám potraviny? Obraťte se na naše pracovnice a pracovníky telefonicky. Pomůžeme Vám."

Přejít na odkaz

Politik ODS má z nařízení a mrtvých srandu, píší Parlamentní listy

28.3.2020
Ne zrovna chytrý výrok místopředsedy kolínské ODS Davida Schillera o "totalitě", který včera komentoval i PRES, se dostal až do jednoho z nejčtenějších českých internetových periodik, Parlamentních listů. Ten o něm referoval pod titulkem "Politik ODS má z nařízení a mrtvých srandu". Více na odkazu níže.

"Ne všichni politici v České republice souzní s kritickým stavem, jakým země prochází. Jedním z těch, kdo odsuzuje restriktivní opatření vládního kabinetu, je lokální politik ODS z Kolína David Schiller. Své stanovisko uveřejnil na osobním profilu na Facebooku."

Přejít na odkaz

Vzpomínkový rozhovor s třetiligovým králem střelců Janem Štočkem

27.3.2020
Na webu FK Kolín vychází série rozhovorů s členy týmu, který postoupil do Fotbalové národní ligy. Jedním z nich byl i Jan Štoček.

"Dodnes je mi líto, že jsme si druhou ligu nezahráli. Situace v Kolíně bohužel nebyla ideální, a proto to dopadlo, jak to dopadlo. A návrat? Vždycky jsem se do Kolína rád vracel. I když jsem byl na hřišti vždycky blázen a někteří kluci to dávali hůř. Doufám, že to brali s nadhledem. Já se do Kolína vždycky moc těšil."

Přejít na odkaz