Logo Kolínský PRES
 

Denní přehled

Zastupitel Herman se podle Parlamentních listů potil

26.5.2020
Nejčastěji zmiňovaným ovčáreckým politikem v Parlamentních listech je Martin Herman. Série krutých útoků na jeho osobu, kterou několikrát jen s obrovským štěstím přežil, vyvrcholila brutálním aktem, při němž se dokonce potil. Více na odkazu níže.

"Pondělní jednání zastupitelů Kolína se podle všech dostupných informací neslo v poměrně klidném duchu. Jmenovaný politik zažil šok až poté, co rokování skončilo a on odešel ke svému autu."

Přejít na odkaz

Krajské volby: lídry Jermanová, Kupka, Snížek a Pecková

25.5.2020
První soubornější článek o podzimních krajských volbách vyšel na Info.cz. Najdete ho na odkazu níže

"hnutí ANO ve středních Čechách do voleb povede současná hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Za ODS, která zde kandiduje s podporou Soukromníků, jako lídr kandiduje místopředseda ODS, poslanec a starosta obce Líbeznice Martin Kupka. Piráty do voleb povede předseda jejich krajské organizace Jiří Snížek, STAN zde jde do voleb s podporou lidovců a SNK-ED, jejich kandidátku povede Petra Pecková."

Přejít na odkaz

Kdo půjde na první zápas Kozlů v 1. lize zadarmo?

24.5.2020
Kozlové vyhlásili výsledky soutěže o vstupenky na první podzimní utkání zdarma. Více na odkazu níže.

"Jsme rádi, že se účasti Kolína v 1. lize dožil nejen fanoušek Petr Michálek, ale i další. A že budete kupovat permice, abyste mohli být celou sezonu s kozly?! To chceme a za to předem díky!"

Přejít na odkaz

Jak to vypadalo na prvním koncertu v Kolíně po více než dvou měsících?

23.5.2020
Venkovní koncert na terasách za Městským společenským domem popsal a fotil Zdeněk Hejduk. Více na odkazu níže.

"Tím, kdo do historie vstoupí jako první pokoronavirový interpret v celém Kolíně, bude navždy zapsaná Bára Vaculíková se svým hudebním projektem Diva Baara."

Přejít na odkaz

Atleti zveřejnili termínovku krajských soutěží

22.5.2020
Kolínské atlety čeká v následujících týdnech bohatý program. Více na odkazu níže.

"Po termínech soutěží, které řídí Český atletický svaz, byla zveřejněna také termínovka závodů řízených Středočeským krajským atletickým svazem. Vzhledem k tomu, že soutěže letos začínají o více než měsíc později a v podstatě všechny krajské soutěže zůstaly zachovány, bude letošní sezóna pořádně našlapaná!"

Přejít na odkaz

Kolínská nemocnice nově nabízí rychlotesty na zjištění koronaviru

21.5.2020
Novinkou v nabídce kolínského špitálu jsou Rapid testy na Covid-19 pro samoplátce. Více na odkazu níže.

"Vyšetření bude zajištěno ve stejném režimu jako testování PCR, tedy v pracovní dny v době mezi 11:00 a 14:00 hod. na ambulanci Centrálního odběrového místa Oblastní nemocnice Kolín, a.s."

Přejít na odkaz

Těšíte se na 6G sítě?

20.5.2020
Spuštění simulované 5G sítě mělo před časem v Kolíně svou celorepublikovou premiéru. Na obzoru jsou už ale sítě nové generace. Více na odkazu níže.

"Japonsko začalo pracovat na komplexní strategii, která by mu měla pomoci, aby se stalo světovou jedničkou v budování mobilních sítí postavených na technologii 6G. U té se předpokládá, že nabídne až desetkrát rychlejší přenosové rychlosti než současné 5G."

Přejít na odkaz

Basketbalový klub zrušil letošní Streetball a dětský den

19.5.2020
Další akcí, zrušenou kvůli karanténním opatřením, je tradiční červnový Streetball. Více na odkazu níže.

"Dále nás i mrzí, že nemůžeme pořádat akci spojenou se Streetbalem a to je Den Dětí, kde pro děti jsou připraveny nejrůznější soutěže ve střelbě na koš, v přenášení věcí, různých kvízů a dalších. Za každou soutěž, soutěžící získával „STREETÍK“, který slouží jako měna, za kterou si můžou koupit památku na tento den. Nechyběl tu skákací hrad ani kreslení na obličej."

Přejít na odkaz

Na atletickém stadiónu se blýskli Šámal, Trnka, Drábková a Olivová

18.5.2020
Na atletickém stadiónu v Borkách se už čile sportuje. Více na odkazu níže.

"V běhu na 100 metrů si s ideální podporou větru znovu výrazně vylepšil osobní rekord na 11,08 s Jiří Šámal a naopak v protivětru běžela Kristýna Šlehubrová 12,66 s."

Přejít na odkaz

Rybářské hlídky chytaly pytláky

17.5.2020
Článek o zátahu na pytláky v kolínských revírech přinesla iDnes. Více na odkazu níže.

"Zvýšenou pozornost chce rybářská stráž věnovat pískovně Samberk u Kolína. Zde jsme kontrolovali poprvé a několik rybářů stihlo v době zákazu lovu nahozené pruty vytáhnout nebo je skrýt. Jde o velkou a členitou vodní plochu. Její celková a rychlá kontrola je velmi těžká."

Přejít na odkaz