Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 26. dubna 2019

Kolínská klíčenka ustála kritiku

Kolínská chytrá klíčenka byla za poslední rok tolik vychvalovaná a její přínos tolikrát akcentovaný, že bylo jen otázkou času, kdy se ze stínů vynoří i nějaké její negativní rysy, které by tento technologický majstrštyk alespoň trochu polidštily.

Kolínská klíčenka ustála kritiku
Foto: Vladimír Sládek
 
Publikováno: 5.7.2018 v 7:00, Aktualizováno: 4.7.2018 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Stalo se tak na jednání městského zastupitelstva v pondělí 25. června, kdy k zastupitelům promluvila poměrně ostře matka dvou školáků, kterým byla klíčenka určena. Její četné výhrady ovšem stály "na hliněných nohou" nebo měly spíše formu podezření. Nešlo o nic, co by otec klíčenky, místostarosta Michael Kašpar či městský právník Tomáš Kasal, nedokázali obhájit či vysvětlit. Z rozpravy vyplynulo, že Kolínská chytrá klíčenka, která se nově zavádí na všech základních školách ve městě, není pro žáky povinná ani neslouží ke shromažďování osobních dat.
Michael Kašpar mohl argumentovat i tím, že projekt Kolínské chytré klíčenky dostal ocenění od Ministerstva pro místní rozvoj i od ministerstva školství, v oficiálních materiálech ministerstva vnitra je uveden jako příklad dobré praxe a vyhrál i celostátní soutěž Zlatý erb.
V dnešním světě, kdy technologický pokrok znatelně předběhl dobu a zklamávají i společnosti jako Facebook, je ovšem jistá ostražitost na místě. Pochopit lze i to, že moderní "bio-matka" se netěší z toho, jak se dnešní svět virtualizuje a odlidšťuje a její děti nosí na krku čip s logem MasterCard. Jistě je dobré i to, že lidé se zajímají o pozadí věcí a žádají vysvětlení od zastupitelů.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM