Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 17. října 2017

Milovník čaje a zdravý patriot Miloš Kim Houdek zaslouženě převzal Cenu města Kolína

Sedmdesátiletý výtvarník Miloš Kim Houdek převzal 5. května v obřadní síni kolínské radnice z rukou starosty Víta Rakušana Cenu města Kolína. Předání se účastnilo několik členů kolínského zastupitelstva, a velké množství Houdkových přátel. Celkem se v obřadní síni kolínská radnice sešlo přes 60 lidí. Při této příležitosti byl im memoriam oceněn pamětní medailí i kolínský malíř a grafik Jan Kubíček (1927-2013), jehož dílu se až letos dostalo zasloužené publicity na celostátní úrovni.

Milovník čaje a zdravý patriot Miloš Kim Houdek zaslouženě převzal Cenu města Kolína
 
Publikováno: 16.5.2014
Rubrika: Kultura

Starosta přítomným připomenul, že Cena města Kolína je v novodobé historii Kolína předávána teprve podruhé - loni ji získal keramik Pavel Rajdl. Jak tehdy Rajdla, tak nyní i Houdka musel starosta přemlouvat, aby cenu vůbec převzali, oba nominace překvapila a oba si na rozdíl od svého okolí myslí, že si ji nezaslouží. Vít Rakušan popsal Kima Houdka zejména jako patriota, obnovitele úspěšné ediční činnosti města, ochránce kolínského zámku a člověka, který z kulturních dějin Kolína vytahuje a připomíná osobnosti, které by zapomenuté být neměly.

Slovo převzal Kimův přítel Zbyněk Sedláček, který představil jeho oporu - manželku Jitku - a připomenul méně známá fakta z Kimova života, jako jsou např. celoživotní přátelství s banjistou a kreslířem Marko Čermákem, rozvíjení uměleckých aktivit na statku v Čáslavi v 70. a následně v Janíkově ateliérovém domě v Kolíně v 80. letech a pak i v Malé galerii Na Hradbách - jedné z prvních soukromých galeriích, které vznikly za minulého režimu... Vzpomenul i na široké okruhy Kimových přátel, jeho vztah k zenová moudrosti a pro ilustraci přidal i Kimovo přátelské gesto - čajový obřad, který Kim na vrchu Horka provedl na počest prvního prezidenta automobilky TPCA Masatakeho Enomota.

Miloš Kim Houdek před závěrečným přípitkem přítomným poděkoval a slíbil, že darované peníze použije na tisk pohlednic propagujících kolínských zámek a na plánované kolínské literární plakáty.
 

Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Stadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedouKolín bude mít další podzemní kontejneryPřestavba nádražní budovy s kavárnou na vnitřním ochozeO víkendu se sjíždí Vavřinečák
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM