Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 20. srpna 2019

Petra Andrejsková skončila po výborném výkonu čtrnáctá v Evropě!

Skvěle si vedla při svém prvním startu na velké mezinárodní akci mezi dospělými kolínská oštěpařka Petra Andrejsková. Svěřenkyně trenéra Rudolfa Černého a svého otce Petra nastoupila hned v úvodní den curyšského mistrovství Evropy (včera) jako první závodnice v pořadí v druhé kvalifikační skupině přesně ve 12.16 hodin ke svému úvodnímu pokusu mezi oštěpařskou elitou starého kontinentu.

Petra Andrejsková skončila po výborném výkonu čtrnáctá v Evropě!
Letos při vyhlašování nejlepších sportovců Kolína za rok 2013 vypálila všem rybník atletka Petra Andrejsková. Foto: František Stráník
 
Publikováno: 13.8.2014 v 11:00
Rubrika: Sport

V tu chvíli už věděla, že v první skupině překonalo kvalifikační limit 57,50 m pět oštěpařek, mezi nimi napoprvé i Barbora Špotáková (59,99). Naopak Nikole Ogrodníkové se příliš nedařilo a po výkonu 53,15 m a deváté příčce v A skupině bylo zřejmé, že do finálových bojů nezasáhne. Šanci Petře Andrejskové dávalo to, že šestá v pořadí první skupiny Litevka Jakubaityteová dosáhla jen výkonu 54,86 m a pokud by kvalifikační limit v součtu obou skupin nesplnilo 12 závodnic, do finálové dvanáctky by se postupovalo podle dalšího pořadí. A na takový výkon si novopečená mistryně ČR věřila.

Kvalifikační skupina B se ale ukázala být silnější té předešlé. Ačkoli kolínská vrhačka hned svým prvním pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 53,23 m a bylo jasné nejen to, že znovu porazí svou českou soupeřku Nikol Ogrodníkovou, ale i to, že ačkoli v Curychu nastupovala s třetím nejslabším letošním výkonem z 22 startujících, určitě skončí lépe, byla mimo postup. V první sérii se kvalifikovaly další čtyři oštěpařky, ale stále ještě zbývala minimálně tři místa. Druhý hod Petře vyšel náramně. Oštěp z její ruky doplachtil až na 56,10 m, což je její druhý nejlepší životní výkon, a potvrdila tak, jak dokázala zužitkovat zkušenosti z loňského ME žen do 22 let, kde podlehla atmosféře a prezentovala se nejslabším výkonem sezóny.

V tu chvíli se Petra dostala přesně na závěr postupové dvanáctky, ale hned vzápětí ji z ní vydařeným pokusem vystrnadila Němka Stahlová. V závěrečné třetí kvalifikační sérii se Petra ještě pokusila tento vývoj zvrátit a znovu poslala své náčiní daleko, ale 55,43 m už na zlepšení nestačilo. Konečnou podobu jejímu umístění pak dalo závěrečné zlepšení Švédky Flinkové, která výkonem 57,53 m jako dvanáctá překonala kvalifikační limit.

I z televizního rozhovoru bylo vidět, že je Petra Andrejsková se svým vystoupením hodně spokojená a mistrovství si užívá. Vždyť dokázala porazit i druhou ženu letošních světových tabulek Ukrajinku Hatsko-Fedusovovou a svým 14. místem vyrovnala umístění další kolínské vrhačky Kateřiny Šafránkové z evropského šampionátu v Helsinkách před dvěma lety.

Autor článku: Jiří Tuček
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM