Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 21. října 2017

Petra Andrejsková skončila po výborném výkonu čtrnáctá v Evropě!

Skvěle si vedla při svém prvním startu na velké mezinárodní akci mezi dospělými kolínská oštěpařka Petra Andrejsková. Svěřenkyně trenéra Rudolfa Černého a svého otce Petra nastoupila hned v úvodní den curyšského mistrovství Evropy (včera) jako první závodnice v pořadí v druhé kvalifikační skupině přesně ve 12.16 hodin ke svému úvodnímu pokusu mezi oštěpařskou elitou starého kontinentu.

Petra Andrejsková skončila po výborném výkonu čtrnáctá v Evropě!
 
Publikováno: 13.8.2014 v 11:00
Rubrika: Sport

V tu chvíli už věděla, že v první skupině překonalo kvalifikační limit 57,50 m pět oštěpařek, mezi nimi napoprvé i Barbora Špotáková (59,99). Naopak Nikole Ogrodníkové se příliš nedařilo a po výkonu 53,15 m a deváté příčce v A skupině bylo zřejmé, že do finálových bojů nezasáhne. Šanci Petře Andrejskové dávalo to, že šestá v pořadí první skupiny Litevka Jakubaityteová dosáhla jen výkonu 54,86 m a pokud by kvalifikační limit v součtu obou skupin nesplnilo 12 závodnic, do finálové dvanáctky by se postupovalo podle dalšího pořadí. A na takový výkon si novopečená mistryně ČR věřila.

Kvalifikační skupina B se ale ukázala být silnější té předešlé. Ačkoli kolínská vrhačka hned svým prvním pokusem poslala oštěp do vzdálenosti 53,23 m a bylo jasné nejen to, že znovu porazí svou českou soupeřku Nikol Ogrodníkovou, ale i to, že ačkoli v Curychu nastupovala s třetím nejslabším letošním výkonem z 22 startujících, určitě skončí lépe, byla mimo postup. V první sérii se kvalifikovaly další čtyři oštěpařky, ale stále ještě zbývala minimálně tři místa. Druhý hod Petře vyšel náramně. Oštěp z její ruky doplachtil až na 56,10 m, což je její druhý nejlepší životní výkon, a potvrdila tak, jak dokázala zužitkovat zkušenosti z loňského ME žen do 22 let, kde podlehla atmosféře a prezentovala se nejslabším výkonem sezóny.

V tu chvíli se Petra dostala přesně na závěr postupové dvanáctky, ale hned vzápětí ji z ní vydařeným pokusem vystrnadila Němka Stahlová. V závěrečné třetí kvalifikační sérii se Petra ještě pokusila tento vývoj zvrátit a znovu poslala své náčiní daleko, ale 55,43 m už na zlepšení nestačilo. Konečnou podobu jejímu umístění pak dalo závěrečné zlepšení Švédky Flinkové, která výkonem 57,53 m jako dvanáctá překonala kvalifikační limit.

I z televizního rozhovoru bylo vidět, že je Petra Andrejsková se svým vystoupením hodně spokojená a mistrovství si užívá. Vždyť dokázala porazit i druhou ženu letošních světových tabulek Ukrajinku Hatsko-Fedusovovou a svým 14. místem vyrovnala umístění další kolínské vrhačky Kateřiny Šafránkové z evropského šampionátu v Helsinkách před dvěma lety.

Letos při vyhlašování nejlepších sportovců Kolína za rok 2013 vypálila všem rybník atletka Petra Andrejsková.
Foto: František Stráník
Autor článku: Jiří Tuček
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Svobodárnu v nemocnici postupně dokončujíKolínský hřbitov je v dlouhodobé opravěKotlíkové dotace zatím nejsou vyčerpányKolínská nejchytřejší klíčenka na cestě do velkého světa
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM