Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 20. července 2019

Vyhazov mladého hokejisty z týmu SC Kolín řešil i prezident Českého hokeje Tomáš Král

Až do celostátních médií ´pronikla´ aféra spojená s devítiletým Filipem, který byl vyloučen z mládežnického hokejového týmu SC Kolín.

Vyhazov mladého hokejisty z týmu SC Kolín řešil i prezident Českého hokeje Tomáš Král
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 7.2.2019 v 7:00, Aktualizováno: 6.2.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

Jeho otec poskytl obsáhlý rozhovor jednomu z nejčtenějších českých sportovních serverů Sport.cz, v němž obvinil trenéra týmu z vulgárního chování ke svým malým svěřencům i jejich rodičům. Za trenéra se okamžitě postavilo veřejným prohlášením vedení SC Kolín, podle nějž bylo skutečným důvodem vyloučení hráče z klubu nepřijatelné chování jeho otce, který během zápasu syna odvedl přímo ze střídačky a postavil ho do prostoru pro diváky a následně pak v restauraci při obědě celého týmu slovně napadl trenéra. Medializovaný případ dokonce řešil i prezident Českého hokeje Tomáš Král, který se přiklonil na stranu vedení kolínského klubu: "Ukazuje se, že řešení ze strany klubu bylo v pořádku. Ale uvidíme ještě, až budeme mít k dispozici všechny podklady. Každopádněje to výjimečný případ," řekl serveru Sport.cz.
K tematu přidáváme obsáhlé vyjádření z pera člena komise tělovýchovy a sportu rady města Jana Cempera:

Nepoškozujme kolínské kluby. Odvádí skvělou práci

Není to tak dávno, co se Kolínem šířily pomluvy ze strany bývalého československého reprezentanta ve fotbale Jaroslava Němce, který vedl kdysi velmi úspěšný klub AFK Kolín. V jakém stavu je nyní areál AFK Kolín se mohou podívat všichni. Ten pohled je více jak žalostný. Ještě i já pamatuji na krásné derby mezi AFK a Mogulem (dnešní FK Kolín) v 90. letech, kdy na tehdy ještě existující stadion ´Šibovky´ přišlo i 1.000 lidí. Jak dopadl stadion, víme všichni. Podivný požár, kdy následovalo chátrání hřiště. Bohužel, policie nenašla viníka požáru. Jedno je však jisté. Kdyby pan Němec chtěl i po požáru zde provozovat fotbal, šlo na místo vyhořelé tribuny umístit nějaké provizorní unimobuňky či mobilhom. Přípojky na vodu, kanalizaci atd. požárem nebyly poškozeny. Místo toho si pan Němec vymyslel projekt za 15 miliónů. Když návrh zastupitelstvem neprošel, pan Němec se spojil s firmou Geosan Development, a ta - na základě plné moci - požádala o změnu využití pozemku ze sportovní a rekreační plochy na plochu nízkopodlažního bydlení městského typu. Město mu naštěstí nevyhovělo. Však, aby ne. Němec totiž k pozemku přišel tak, že mu byl prodán za symbolickou 1 korunu. A tento ´prodej´ byl poskytnut s podmínkou, že zde bude provozován sport.
V roce 2016 pak pan Němec křivě nařknul FK Kolín, že využívá finanční prostředky netransparentně. Nutno dodat, že žádné pochybení FK Kolín nebylo zjištěno. I tak se klub rozhodl rozdělit činnost na dvě část. Spartu Kolín, která provozuje mládež a FK Kolín, který zajišťuje chod ´áčka´. Tak, aby bylo jasné, které peníze jsou určeny pro mládež a které na divizní tým. Nutno dodat, že Sparta Kolín odvádí opravdu obdivuhodnou práci, co se výchovy mládeže týká. Týmy kolínské přípravky jsou schopny konkurovat týmům jako Sparta Praha nebo pražská Slávie. Fámy o údajných pochybnostech FK Kolín, resp. Sparty, se po Kolíně šíří dále a tyto fámy poškozují jméno klubu a znesnadňují práci desítkám dobrovolníků, kteří se věnují výchově mládeže v Kolíně.
Nyní je evidentně na řadě SC Kolín. Na webu Sport.cz vyšel rozhovor s otcem malého Filipa, který poškozuje tým SC Kolín a tvrdí o něm nehoráznosti. Vedení klubu SC Kolín rozhodlo o vyloučení člena klubu v kategorii mládeže z důvodu nepřijatelného chování a přístupu rodičů tohoto hráče, které se výrazně rozchází s cílem a sportovním směrem, kterým se SC Kolín ubírá. Během utkání byl hráč vlastním rodičem odveden ze střídačky a postaven do prostoru pro diváky, kde s brekem sledoval hrající spoluhráče. Důvodem bylo zařazení hráče do třetí formace trenérem, kam dle představ rodičů nepatří. Celá situace následně vyvrcholila v restauraci při obědě celého týmu, kde byl trenér dané kategorie slovně napaden před zraky všech hráčů dané kategorie. Bohužel je to o to horší, že se jedná o kategorii hráčů do 10 let. To však rodič bohužel ovšem neunesl a šel si stěžovat do médií.
O tom, že kvůli nevhodnému chování rodičů bylo dítě odejito už z nedalekých Poděbrad, se v článku nic nepíše. Nakonec se klubu zastal i hokejový svaz. „Ukazuje se, že řešení ze strany klubu bylo v pořádku. Ale uvidíme ještě, až budeme mít k dispozici všechny podklady. Každopádně je to výjimečný případ,“ uznává šéf Českého hokeje Tomáš Král.
Na internetu se i objevil i očitý svědek. A napsal otevřený dopis. „Nevážený pane tatínku, pokud sledujete náš Faceobook, nebo vám to někdo donese, pak si o sobě přečtete asi nepěkné věci. Proč? Protože jste LHÁŘ. Ano, jste lhář a co je horší, šikanujete vlastního syna, na což já osobně upozorním i příslušné oddělení Úřadu péče o mládež. To, co jste namluvil novinářům, je bohapustá lež. Je mnoho svědků, a někteří mi přislíbili, že jsou ochotni své svědectví předložit i soudu, že jste to byl vy, kdo šikanoval vlastního syna, že jste to byl, kdo nerozdýchal, že váš kluk byl poslán o lajnu níž. Je pravdou, že váš syn poté seděl na tribuně a plakal. Pokud v tom vidíte fandění, pak bůh s vaším synem. Ve svém článku píšete, že jste trénoval mládež. Přežil to vaše trénování někdo z nich? Podle vašeho arogantního výbuchu na stadióně o tom velmi vážně pochybuji. Byl jste to vy a vaše neskutečně arogantní chování, kdo rozpoutal tuto hnusnou situaci, na kterou doplatí jen a pouze váš syn. Syn, do něhož jste vložil nějaké své absurdní ambice, který je není schopen a možná ani nechce naplňovat. 15 let buším za práva dětí a většinou jsem bojoval proti funkcionářům, z nichž se někteří dívají zamřížovaným oknem, ale je tady nová doba. Doba nafoukaných rodičů, kteří si myslí, že sežrali veškerou moudrost světa, u malinkých dětí již jsou schopni bojovat i snad o olympijské zlato, fušují trenérům do řemesla, dělají rozbroje mezi rodiči i mezi dětmi. A vy jste v této kategorii náčelníkem. Vy jste opravdu nekorunovaný král. Víte, dokážu pochopit, že člověk ujede. Nedokážu však pochopit, že člověk ujede tak, že vědomě poškozuje svého syna. Proč jste nenapsal v článku o svých negativních zkušenostech s Poděbrady, odkud jste svého syna také deportoval a kdy budete psát o neschopném systému v Nymburku? Mrkněte na kamerový systém, který na stadióně je, zeptejte se dětí, proč nemohly sníst oběd po ´klidném´ vystoupení vaší manželky. Nikdy jsem se nestavěl za bafuňáře a celý život bojuji proti těm nepoctivým. Nyní se však skláním nad rozhodnutím kolínského vedení ostudně vás vyhodit a tomuto rozhodnutí tleskám, byť je mi nesmírně líto vašeho syna. Kéž by měli tu sílu ve více oddílech. Tleskám SC Kolín,“ píše na Facebooku očitý svědek.
Jaké ponaučení z toho plyne? Podporujme sport v Kolíně a nepoškozujme kolínské kluby, které odvádí skvělou práci.
Jan Cemper
/autor dopisu je člen komise tělovýchovy a sportu rady města, člen finančního výboru zastupitelstva a fanda kolínského sportu/

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM