Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 23. ledna 2019

Post Bellum do kolínských škol

Devět kolínských základních a středních škol se od září 2017 zapojilo do vzdělávacího projektu "Příběhy našich sousedů", který v Kolíně organizuje v ČR velmi známá neziskovka Post Bellum.

Post Bellum do kolínských škol
Foto: Archiv TPCA
 
Publikováno: 12.1.2018 v 12:00, Aktualizováno: 9.1.2018 v 18:00
Rubrika: Zpravodajství

Ta již od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Na rozšiřování sbírky vzpomínek Paměť národa se podílí stovky spolupracovníků, další lidé koordinují vzdělávací a osvětové projekty. Mezi ně patří i projekt "Příběhy našich sousedů", který bude letos završen výstavou ve veřejném prostoru a vydáním sborníku. Zastupitelstvo města prezentaci projektu podpořilo dotací ve výši 126.680 Kč. Kolínský starosta Vít Rakušan, který projekt zná i jako někdejší učitel dějepisu, prohlásil, že částka by mohla být dvoj i trojnásobná a pořád by se to vyplatilo. Podle něj přivádí projekt mladší generaci k tomu, aby se začala bavit s těmi, s kterými se normálně nebaví, tedy s nejstarší generací, o které si myslí, že jí nemá co dát. U dětí se touto cestou zvyšuje empatie a schopnost pochopit problémy a vidění světa té nejstarší generace.

Autor článku: Vladimír Sládek
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM