Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je úterý, 23. dubna 2019

Romové na plavečák zadarmo nechodí

O předchozím víkendu se sice mírně ochladilo, předchozí týdny ale teploty opakovaně atakovaly třicítku. Logickou volbou pro rozhovor tak byl muž, který má na starosti i kolínský Vodní svět - ředitel Správy městských sportovišť Kolín Jan Širc.

Romové na plavečák zadarmo nechodí
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 27.6.2018 v 7:00
Rubrika: Zpravodajství

* Skoro celý poslední měsíc panovaly nadprůměrné letní teploty. Jak se to projevilo na návštěvnosti Vodního dvěta?

Letošní sezóna začala opravdu brzy, otevřeli jsme poprvé v historii již v květnu. Do prvního letního dne přišlo na venkovní plovárnu 4.809 návštěvníků. Jen pro srovnání, loni se otevírala plovárna 2. června a k prvnímu letnímu dni byla celková návštěvnost 3.668, tedy o zhruba čtvrtinu nižší než letos. S návštěvností venkovního koupaliště jsem tedy samozřejmě velmi spokojen.

* Tak jako snad každé léto se po Kolíně povídá, že Romové mají na venkovní koupaliště na rozdíl od ostatních návštěvníků vstup zdarma. Předpokládám, že to budete dementovat?

Taková informace se městem šíří už několik let, a nejen v Kolíně, lidé totiž často věří fámám. Pravda to samozřejmě není. Často jsem dotazován, zda existují volné vstupenky od Úřadu práce či jiného úřadu a i tentokrát odpovídám, že Vodní svět žádné vstupenky pro sociálně slabé nebo přímo pro Romy nepřijímá a ani to po nás nikdo nevyžaduje. Jediné volné vstupenky, které akceptujeme, jsou ty, které sami rozdáváme, například v soutěžích na internetových sociálních sítích nebo na dětském dni ve Vodním světě.

* Současnému provozovateli sauny končí nájemní smlouva. Jaké s ní máte plány do budoucna a co se stane s platnými permanentními kartami návštěvníků?

Sauna bude v provozu jen do konce června. Poté v ní proběhnou drobné opravy a od září ji bude provozovat Správa městských sportovišť Kolín. O převzetí permanentních karet návštěvníků momentálně jednáme s končícím nájemcem sauny. Rádi bychom je akceptovali a finančně se vyrovnali se současným provozovatelem.

* Tři roky Vodní svět provozuje plaveckou školu. Jak jste s jejím fungováním spokojen?

Spokojen jsem. Dostáli jsme slibu, že budeme nabízet širokou nabídku služeb za dostupné ceny. Začali jsme s plaváním škol a postupně jsme přidávali služby pro širokou veřejnost, například individuální či týmové plavání pro děti, plavání kojenců a batolat, zdravotní cvičení pro seniory, vodní aerobik, potápění a další služby. Celé letní prázdniny budou opět probíhat příměstské tábory, které letos máme již téměř plně obsazené. Zájem ze strany veřejnosti nás moc těší.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM