Logo Kolínský PRES
 

Před Tescem se objevil futuristický samoobslužný prádelní kiosek, který vám po vyprání pošle esemesku

Zpravodajství
Publikováno: 4.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

První kolínská prádelní samoobsluha otevřela loni v září v Benešově ulici "u Lenina" na kolínském sídlišti. Kolín se ale brzy dočká i první samoobslužné prádelny stojící pod širým nebem.

Včera, tedy v pátek 3. dubna, byl totiž před supermarketem Tesco instalován "prací kiosek" velikosti menší stavební buňky. Patří do sítě Prádlomatkiosků, která byla spuštěna loni v Rychnově nad Kněžnou a Pardubicích, po Kolíně budou následovat Mladá Boleslav, Poděbrady, Ostrava, Olomouc a další místa v ČR.

Nepřehlédnutelný futuristicky působící kiosek s převislou stříškou, chránící zákazníky před deštěm, je sestaven ze dvou samoobslužných vysokokapacitních praček a sušičky. Menší pračka vypere 8 kilogramů prádla, větší 18 kilogramů, to znamená že zvládne vyprat věci, u kterých nemají domací pračky šanci - koberec, peřinu, deky či třeba hokejovou výbavu...

Vyprání v menší pračce stojí 120 korun (včetně prášku a lze si připlatit dalších 20 korun za aviváž), ve velké 175 korun (či 225 korun s aviváží). Za sušičku zaplatíte 55 korun. Vyprání trvá podle zvoleného programu od 35 do 45 minut.

Po dobu praní je pračka zamčená, takže není nutné u ní prádlo "hlídat". Systém Prádlomatkiosku je nastaven tak, že deset minut před ukončením pracího programu pošle zákazníkovi esemesku. Umístění před Tescem má samozřejmě logiku - naplníte pračku, vyřídíte si větší nákup a s ním si domů odvezete vyprané prádlo. Platit lze bankovkami, mincemi i kartou.

Prádlomatkiosek bude v provozu nonstop, tedy ve dne v noci 365 dní v roce. Protože během karanténních opatření kvůli koronavirové pandemii nemají automatické prádelny výjimku, bude kolínský "prádlomat" zprovozněn okamžitě po jejich ukončení.
 

Publikováno: 4.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...