Logo Kolínský PRES
 

Nová kavárna má vlastní výrobnu cukrovinek

archiv
Publikováno: 17.1.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP

Kolín se v posledních deseti letech proměnil v město kaváren. Další podnik, který zde láká na černé zlato je cukrárna a kavárna Café v Troubě.

Cukrárna otevřela ve čtvrtek 2. ledna v Rubešově ulici, naproti spořitelně. Hned od prvních dnů neměl podnik, jehož výhodou je znamenitá poloha v centru Kolína, o návštěvníky nouzi. Přicházeli dvojice, senioři, nechyběly matky s kočárky. Do lokálu je vstup přímo z chodníku, každý kolemjdoucí vidí dovnitř i skrz výkladní skříň.
Anička Batelková se mohla po dokončení vysoké školy dobře uplatnit v oblasti obchodu či cestovního ruchu. Převážila však její láska k pečení dortů a cukrovinek a odtud už byl jen krůček k otevření kavárny, jejíž název nemohl znít vtipněji. Inspirovaly ji podobné coffee shopy v Amsterodamu. Podnik s centrálním barovým pultem má cca třicet míst, je laděný do kávových tónů a osvětlený Edisonovými lampami. Dřevěné prvky v interiéru pocházejí z truhlářské dílny jejího otce.
Café v Troubě nabízí obvyklý sortiment nápojů. Kromě kávy i další teplé a studené nápoje, okrajově i pivo či víno. V nabídkovém listě je i kohoutková voda s citrónem. Espresso zde stojí 36 korun, cappuccino 52 korun. Podávána je káva italské značky Moak, kterou jinde v Kolíně asi nenajdete.
Kavárna hodlá lákat Kolíňáky na sladkosti, které vznikají v přilehlé výrobně. Majitelka má na pečení vlastní know-how, preferuje kvalitu a spíše výběrově zacílený sortiment. U zákazníků zatím vede pistáciový dort, pozornosti se těší i kremrole či "francouzské větrníky", které zasvěcení znají pod názvem choux.
Není divu, že Anna Batelková chystá i kurzy pečení a pochopitelně přijímá i objednávky na narozeninové a svatební dorty.
Café v Troubě má otevřeno od pondělí do čtvrtka od 8 do 20 hodin, v pátek a v sobotu se zavírací doba posunuje na 21. hodinu. V neděli a ve svátky vás zde obslouží v čase od 10 do 18 hodin.

Publikováno: 17.1.2020 Autor článku: Redakce KP Foto: Archiv KP