Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 23. září 2017

Do řeže o Europarlament jdou třeba Roman Škrabánek a Pavel Lebeda

Voleb do Evropského parlamentu se zúčastní rovněž 9 osob z Kolínska. Největší bombou je patrně účast nynějšího senátora za ČSSD Pavla Lebedy na kandidátní listině nové partaje, která si říká Republika. Tento 73letý lékař zaútočí na Evropský parlament ze třetí pozice. Obdivuhodný je jeho přesun od levice (poprvé kandidoval jako nezávislý za ČSSD) k partaji, jíž vede Otta Chaloupka, bývalý poslanec vypečené strany Věci veřejné, která se tvářila středopravicově.

Do řeže o Europarlament jdou třeba Roman Škrabánek a Pavel Lebeda
 
Publikováno: 20.5.2014, Aktualizováno: 16.5.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Nejvyššího postavení na některé z kandidátek si však vydobyl Roman Škrabánek, jenž je čekatelem za Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury. Sedmačtyřicetiletý ekonom, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Kolín a spolumajitel cestovní kanceláře Monatour byl donedávna na 2. místě. Po odstoupení jedničky Kláry Samkové, jež čelí podezření, že obelhala Českou spořitelnu a skrytě pomohla oddlužit jednu z firem, se však stal kandidátem číslo 1. Zda to pro něho znamená výhodu, není jasné.

Za Paroubkovu stranu LEV 21 - Národní socialisté kandiduje jako desítka Ondřej Kosina (33 let, středoškolský pedagog, Kolín) a o dvě příčky dál Miroslav Němec (64 let, vysokoškolský pedagog, emeritní vrchní policejní rada, Kolín). Za Klub angažovaných nestraníků se na 25. příčce uchází o místo v Europarlamentu Rudolf Kvíz (74 let, recitátor, Český Brod), za Volte Pravý Blok na 25. pozici Stanislav Vilím (43 let, technik údržby letadel, Starý Kolín) a za Korunu Českou (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) jako čtyřka Svatopluk Novotný (38 let, jednatel stavební společnosti, Poříčany), na 12. místě Michal Bašus (45 let, finanční poradce, Poříčany) a na 28. pozici Petr Žatečka (38 let, živnostník, Český Brod).

Zajímavé uchazeče nabízí Kutná Hora. Jako čtyřka kandiduje za Volte Pravý Blok 65letý písničkář, hudebník a učitel Josef Nos, jako desítka za TOP 09 a Starostové 59letý starosta města Ivo Šanc a jako jedenáctka za Českou Suverenitu 54letá zastupitelka, podnikatelka a někdejší poslankyně Olga Zubová.

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční 23. a 24. května. V Česku se bude volit 21 poslanců z celkového počtu 751 evropských poslanců, které čeká lukrativní pětiletý mandát. V první den voleb - v pátek - proběhne hlasování od 14 do 22 hodin, v druhý den voleb - v sobotu - od 8 do 14 hodin. Hlasování na území města Kolín proběhne na obvyklých místech ve 29 volebních okrscích. Svá želízka v ohni bude mít 39 volebních subjektů.

Aktivní volební právo (právo volit) mají kromě občanů České republiky starších 18 let i občané ostatních členských zemí Evropské unie, pokud jsou v den voleb alespoň 45 dnů přihlášeni k trvalému či přechodnému pobytu v České republice. Obdobně pasivní volební právo (právo být volen) mají kromě českých občanů starších 21 let i další občané Evropské unie, pokud jsou v den voleb alespoň 45 dnů přihlášeni k trvalému či přechodnému pobytu v České republice. Čeští občané, kteří nemohou volit v místě svého bydliště, si mohli požádat o volební průkaz, avšak volit české zástupce lze pouze na území Česka.

Obecní úřad předá voličský průkaz nejdříve 15 dnů přede dnem voleb, osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí (viz příloha) s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voliči zašle na jím uvedenou adresu. Voličský průkaz v těchto volbách opravňuje voliče k hlasování v jakémkoliv volebním okrsku pouze na území České republiky.

Autor článku: Michal Černý
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kateřina Šafránková se po pěti letech dočkala medaile a obdržela ocenění za rekordKolínským kuželkářům se vstup do nové sezóny nevyvedlPoříčany dostaly nakládačku. Velim konečně zvítězila
Kalendář akcí: Září
Po
 
4
18
25
Út
 
5
19
26
St
 
20
Čt
 
14
28
1
8
Ne
24
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
    
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM