Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 17. července 2019

Kuličkovou dráhu vybudují do konce prázdnin

Podle původního záměru kolínské radnice měla už před rokem vzniknout na centrálním dětském hřišti U Nemocnice první kolínská kuličková dráha.

Kuličkovou dráhu vybudují do konce prázdnin
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 15.5.2019 v 7:00, Aktualizováno: 14.5.2019 v 19:00
Rubrika: Zpravodajství

Město při její přípravě ale narazilo na předem neovlivnitelný faktor - do vypsaných výběrových řízení na zhotovitele dráhy se nikdo nepřihlásil, a to nejen napoprvé, ale ani ve dvou dalších pokusech. Úspěch se dostavil až letos na jaře, kdy se ve čtvrtém výběrovém řízení utkaly hned dvě firmy, z nichž ta vítězná se zavázala kuličkovou dráhu postavit za 694 tisíc korun. Co za tuto částku na dětském hřišti vyroste? Nepůjde o jednu dráhu, ale hned o pět různých, které budou umístěny vedle sebe do betonem zpevněného svahu. Kuličky se budou pouštět z vysoko umístěného startu a vlastní vahou se pak povalí dolů. Dráhy, respektive jejich pryžový povrch, budou rozlišeny pěti barvami. První dráha bude interaktivní a dá dětem možnost vymodelovat si v písku dráhu, jakou sami uznají za vhodné. Druhá je navržena jako mraveniště se spoustou komůrek a chodbiček, občas může kulička propadnout do tunelů pod zem a vyskočit na neočekávaném místě. Třetí dráha bude určena pro závod dvou kuliček, půjde tedy v podstatě o paralelní jízdu ve dvou stejných drahách a vítězem se stane ta kulička, která první cinkne do zvonku na konci cílové rovinky. Čtvrtá dráha napodobuje bobovou dráhu, ale je doplněna o ručně ovládané výhybky a také o podzemní i nadzemní průhledné tunely. Pátá dráha bude rozdělena do tří a nabídne možnost slalomu či dvou tras mezi desítkami zvonků různých velikostí. Podle smlouvy by kuličková dráha měla být hotová do konce letních prázdnin.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM