Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je středa, 18. října 2017

Rodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let

Osm štěňat v pytli se topí v rybníku a jejich matka přivázaná ke stromu štěká, brečí a snaží se jim beznadějně pomoct. Majitel nechal připustit fenu bez ohledu na následky a svoji nezodpovědnost vyřešil vhozením osmi čtyřtýdenních mláďat do vody. Tohle je jeden z nejnovějších případů, který si vzalo na starosti občanské sdružení Depozitum Beruška.

Rodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let
 
Publikováno: 21.8.2014 v 6:00, Aktualizováno: 19.8.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Beruška je malé rodinné depozitum fungující pět let se sídlem v Horních Chvatlinách.

,,Pomáháme týraným, opuštěným a nechtěným pejskům. Dáme jim najíst, očkujeme je, odčervujeme, případně zajistíme léčbu a pak jim hledáme nové domovy. Jednou z hlavní náplní naší práce je navrátit pejskům důvěru k lidem, " sdělila hlavní ošetřovatelka Kateřina Pangrácová, která si udělala tři veterinární kurzy, aby pejskům mohla poskytnout maximum.

Rozdíl mezi tímto soukromým depozitem a klasickým útulkem je především v péči a také ve finančním zázemí. Rodinné depozitum Beruška tvoří pouze tříčlenná rodina, která se o pejsky stará nonstop, a oni tak mají kontakt se stále stejnými lidmi. Pangrácovi jsou finančně závislí na darech od lidí, kterým na životě týraných a opuštěných psů záleží, a na minimálních poplatcích, které jsou spojeny s chodem depozita, například symbolický adopční poplatek.

Rodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let
Depozitum Beruška.
Foto: Kateřina Pangrácová

,,Najdou se dobrovolníci, kteří nám finančně pomohou, darují pejskům jídlo nebo je přijedou vyvenčit. A z naší strany jim patří obrovské poděkovaní. Bohužel je takových lidi málo a já tímto prosím o pomoc, " řekla s dojetím ošetřovatelka.

Pangrácovi se s námi také podělili o jeden z nejhorších případů: ,,Asi před dvěma roky jsme přijali pejska s ošklivou ránou na krku. Majitel ho přivázal ke stromu takovým způsobem, že nedosáhl všemi čtyřmi na zem a balancoval na tenké větvičce, aby se neuškrtil. Vznikla mu tak hluboká rána skoro až do půlky krku. "Nyní má pejsek jméno Danny a našel svůj nový domov v Německu.

Kateřina Pangrácová se snaží být v kontaktu s novými majiteli, kteří jim dokonce občas dávají i pejsky na hlídání, když jedou na dovolenou. Bohužel se setkala i s případy, kdy majitelé chov zvířete nezvládli a dobrovolně jej vrátili. Rodina Pangrácových shání sponzory a finanční podporu, kde to jen lze. Na psích výstavách prodávají krmivo, pomůcky i trička, které sama Kateřina vyrábí, a s pomocí hlavního sponzora Davida Sobolíka, a patronky Reginy Řandové, se jim podařilo vytvořit nástěnný kalendář s názvem Šťastné konce, který obsahuje fotografie i příběhy jednotlivých přírůstků do depozita. Je k prodeji na jejich internetových stránkách, výtěžek z prodeje bude použit pouze ve prospěch pejsků v Depozitu Beruška.

Depozitum Beruška Horní Chvatliny se stará o pejsky v nouzi. Na snímku fenka Roxana a osm jejích štěňat, které brzy budou hledat nový domov. Původní majitel vyhodil osm čtyřtýdeních štěňat do rybníka a fenu přivázal ke stromu. Ta se bezmocně snažila svoje mláďata vysvobodit. Pomohl jim ale až kolemjdoucí, který slyšel dospělého psa štěkat a kňučet.
Foto: Kateřina Pangrácová
Související články:
FotogalerieRodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět letRodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let
Autor článku: Tereza Křápová, autor fotogalerie: Katerina Pangrácová
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kolínští fotbalisté opět nepotěšili své fanoušky a doma odevzdali bodyHokejoví kolínští Kozlové dokázali v Táboře porazit vedoucí Kohouty
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM