Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je sobota, 25. února 2017 a svátek má Liliana.

Rodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let

Osm štěňat v pytli se topí v rybníku a jejich matka přivázaná ke stromu štěká, brečí a snaží se jim beznadějně pomoct. Majitel nechal připustit fenu bez ohledu na následky a svoji nezodpovědnost vyřešil vhozením osmi čtyřtýdenních mláďat do vody. Tohle je jeden z nejnovějších případů, který si vzalo na starosti občanské sdružení Depozitum Beruška.

Rodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let
 
Publikováno: 21.8.2014 v 6:00, Aktualizováno: 19.8.2014 v 14:00
Rubrika: Zpravodajství

Beruška je malé rodinné depozitum fungující pět let se sídlem v Horních Chvatlinách.

,,Pomáháme týraným, opuštěným a nechtěným pejskům. Dáme jim najíst, očkujeme je, odčervujeme, případně zajistíme léčbu a pak jim hledáme nové domovy. Jednou z hlavní náplní naší práce je navrátit pejskům důvěru k lidem, " sdělila hlavní ošetřovatelka Kateřina Pangrácová, která si udělala tři veterinární kurzy, aby pejskům mohla poskytnout maximum.

Rozdíl mezi tímto soukromým depozitem a klasickým útulkem je především v péči a také ve finančním zázemí. Rodinné depozitum Beruška tvoří pouze tříčlenná rodina, která se o pejsky stará nonstop, a oni tak mají kontakt se stále stejnými lidmi. Pangrácovi jsou finančně závislí na darech od lidí, kterým na životě týraných a opuštěných psů záleží, a na minimálních poplatcích, které jsou spojeny s chodem depozita, například symbolický adopční poplatek.

Rodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let
Depozitum Beruška.
Foto: Kateřina Pangrácová

,,Najdou se dobrovolníci, kteří nám finančně pomohou, darují pejskům jídlo nebo je přijedou vyvenčit. A z naší strany jim patří obrovské poděkovaní. Bohužel je takových lidi málo a já tímto prosím o pomoc, " řekla s dojetím ošetřovatelka.

Pangrácovi se s námi také podělili o jeden z nejhorších případů: ,,Asi před dvěma roky jsme přijali pejska s ošklivou ránou na krku. Majitel ho přivázal ke stromu takovým způsobem, že nedosáhl všemi čtyřmi na zem a balancoval na tenké větvičce, aby se neuškrtil. Vznikla mu tak hluboká rána skoro až do půlky krku. "Nyní má pejsek jméno Danny a našel svůj nový domov v Německu.

Kateřina Pangrácová se snaží být v kontaktu s novými majiteli, kteří jim dokonce občas dávají i pejsky na hlídání, když jedou na dovolenou. Bohužel se setkala i s případy, kdy majitelé chov zvířete nezvládli a dobrovolně jej vrátili. Rodina Pangrácových shání sponzory a finanční podporu, kde to jen lze. Na psích výstavách prodávají krmivo, pomůcky i trička, které sama Kateřina vyrábí, a s pomocí hlavního sponzora Davida Sobolíka, a patronky Reginy Řandové, se jim podařilo vytvořit nástěnný kalendář s názvem Šťastné konce, který obsahuje fotografie i příběhy jednotlivých přírůstků do depozita. Je k prodeji na jejich internetových stránkách, výtěžek z prodeje bude použit pouze ve prospěch pejsků v Depozitu Beruška.

Depozitum Beruška Horní Chvatliny se stará o pejsky v nouzi. Na snímku fenka Roxana a osm jejích štěňat, které brzy budou hledat nový domov. Původní majitel vyhodil osm čtyřtýdeních štěňat do rybníka a fenu přivázal ke stromu. Ta se bezmocně snažila svoje mláďata vysvobodit. Pomohl jim ale až kolemjdoucí, který slyšel dospělého psa štěkat a kňučet.
Foto: Kateřina Pangrácová
Související články:
FotogalerieRodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět letRodinné Depozitum Beruška pomáhá týraným, opuštěným a nechtěným už pět let
Autor článku: Tereza Křápová, autor fotogalerie: Katerina Pangrácová
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Kalendář akcí: Únor
Po
 
6
13
20
27
Út
 
7
21
St
1
 
Čt
23
 
 
Ne
5
12
19
26
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (2 inzerátů)
Blahopřejeme (1 inzerátů)
Byty (2 inzerátů)
Nemovitosti (2 inzerátů)
Pronájmy (3 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (5 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (2 inzerátů)
Různé (3 inzerátů)
      
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM