Logo Kolínský PRES
 

Co se v Kolíně děje od 14. do 20. března? Přijede Olympic, v kině besedují Svěrák a Vetchý a Václav Morávek se dočká pamětní desky

Zpravodajství
Publikováno: 14.3.2022 Autor článku: Redakce KP Foto: Bioscop

Jako každý týden nabízíme pravidelnou pondělní přehledovou rubriku, v níž najdete komentovaný soupis akcí ohlášených v Kolíně na sedm dní dopředu. Tentokrát tedy zaznamenává dění od pondělí 14. do neděle 20. března.

V neděli 20. března ve 14 h. čeká Kolín velká sláva s řadou hostů. Bude totiž slavnostně odhalena pamětní deska brigádního generála Václava Morávka v Luční ulici na Zálabí, kde se narodil. Autorem pamětní desky je další Zálabák, sochař Jaroslav Hylas.

Za kulturní událost týdne lze tentokrát označit dva koncerty, které představí dvě tuzemské hudební legendy. Karel Kahovec, pěvěcká hvězda 60. let a autor písniček ´Paní v černém´, ´Poprava blond holky´, ´Náhrobní kámen´, ´Povídej´ či ´Já budu chodit po špičkách´, se ve středu v divadle představí s kapelou ´George & Beatovens´. O den později, ve čtvrtek, uslyší Městský společenský dům koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény. Kapela Olympic ve složení Petr Janda, Milan Broum, Martin Vajgl a Pavel Březina zahraje nejen skladby z alb ´Souhvězdí šílenců´, ´Souhvězdí drsňáků´, ´Souhvězdí romantiků´, ´Trilobit´ a ´Kaťata´, ale samozřejmě i největší hity z celé historie kapely.

A nebude to v tomto týdnu jediná "muzika". V pátek na deathmetalovém večírku v Baru pod hodinama zahrají kapely ´Surgery´, ´Sectesy´, ´Elysium´ a ´Svinibrod´ a v divadelním klubu Scapino vystoupí jihočeská folková a folkrocková skupina Epydemye, jedna z nejosobitějších kapel na současné folkové scéně. O den později, v sobotu, na akci Punk rock radio tour zahrají v Městském společenském domě punkové kapely ´Totální nasazení´, ´The Fialky´, ´Nežfaleš´, ´Dilemma in Cinema´ a ´Prasákův gauč´ a ve Starých lázních zazpívá a zatančí Ben Cristovao.

Až do konce března promítá Kino 99 od pondělí do čtvrtka pouze dvakrát denně v podvečerních hodinách (od 17.30 a 18 h.). Od pátku do neděle pak návštěvníky čeká obvyklý počet čtyř (pátek, neděle) či šesti (sobota) projekcí. V tomto týdnu budou nejhranějšími filmy nová česká komedie Betlémské světlo a americký thriller Ambulance, oba promítané třikrát a ve všech případech se zvukem Dolby Atmos. Pondělní projekci ´Betlémského světla´ zatraktivní beseda s tvůrci, na níž jsou ohlášeni režisér Jan Svěrák a herec Ondřej Vetchý.

Beseda o vznikající ScioŠkole v Kolíně proběhne ve středu od 18 h. v budoucím sídle školy v Ovčárecké ulici č. 312. O tom, jak scioškoly žijí, jak se v nich učí a jaká by mohla být ta kolínská bude besedovat Jon Šotola, člen Rady ScioŠkol a spolu s ním i vedení budoucí kolínské školy.

Knihovna zve v pondělí od 14 h. do čítárny na Dostaveníčko aneb Odpolední chvilku s přáteli a literaturou s Alenou Šultovou a ve čtvrtek od 10 h. pořádá procházku po novém židovském hřbitově na počest 600. výročí první zmínky o kolínské synagoze (sraz je před branou hřbitova).

Divadlo nabídne dvě představení - ve čtvrtek odehraje detektivku Vražda v Orient expresu soubor Městského divadla Kladno a v sobotu přiveze komedii Normální debil Kulturní portál Praha.

Milovníci veřejného bruslení na zimním stadiónu si o víkendu užijí hned třikrát. V sobotu se bruslí dvakrát, od 10 a 14 h. a v neděli bruslení začíná v 13.45 h.

Zajímavým tipem pro ty, kdo si chtějí popovídat anglicky, je akce English Meeting Kolín. Neformální setkání s konverzací pouze v angličtině proběhne v restauraci ´Bartolomějka´ v pondělí v 19 h., vstup na akci je zdarma a organizátoři se těší na ty, kdo přijdou poprvé.

Veřejné zasedání městského zastupitelstva v sále CEROPu v areálu zámku začíná v pondělí v 15 h.

Na besedu do Husova domu přijede v neděli 20. března od 12 h. generál Petr Pavel.

V sobotu od 13.30 do 17 h. proběhne v sídle Apoštolské církve v ulici V Zídkách charitativní secondhandová akce Fešárna. Na prodej bude dámské, pánské i dětské oblečení, doplňky a obuv v cenách od 10 do 100 korun. "Akci zpříjemní nabídka domácího občerstvení, skvělé kávy, možnost posedět v ´kavárně´ a hudební doprovod. Výtěžek poputuje napůl kolínskému mateřskému centrum KidzTown na výchovně vzdělávací kroužky a koupi Ozobota, který učí prcky programovat a napůl na pomoc uprchlíkům z Ukrajiny," vzkazují pořadatelé.

A profesionální sport? V rámci nadstavbové části Kooperativa NBL přivítají ve čtvrtek v Geosan aréně Medvědi tým Opavy a fotbalisty Sparty Kolín čeká v sobotu zápas ve Vysokém Mýtě.

Plakáty na některé výše uvedené akce najdete níže.

 

 Publikováno: 14.3.2022 Autor článku: Redakce KP Foto: Bioscop

Komentáře k článku...