Logo Kolínský PRES
 

Hotel Villa Romantica bývalého kolínského radního a poslance Ondřeje Plašila je na prodej

Zpravodajství
Publikováno: 28.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

O hotelu Villa Romantica v elegantní budově na dohled od Vodárny PRES naposledy psal před dvěma lety, kdy se jeho provozovatelem stal Oldřich Novotný, v Kolíně z minulosti známý jako ředitel pobočky pojišťovny Generali či pořadatel několika ročníků Kmochova Kolína.

Oldřich Novotný si pronájem hotelu dal jako dárek k padesátinám a pokusil se změnit jeho vnímání u obyvatel města. Ti Villu Romanticu brali jako luxusní podnik nad jejich možnosti, nový šéf ovšem zavedl denní nabídku dvou až tří jídel. Menu nového šéfkuchaře Michala Fučíka lákalo na pečeného okouna nilského s bylinkovým máslem, srnčí ragú na červeném víně s brusinkam, steaky z Brazílie, Uruguaye či Argentiny či konfitované kachní stehno se zelím...

Dnes je budoucnost Villy Romantica nejasná - prodej hotelu totiž nabízí realitní kancelář Lexxus Norton, a to jako celek včetně kompletního vybavení (kuchyň, restaurace i nábytek v jednotlivých pokojích). Součástí prodeje je rovněž odkup obchodního podílu v provozní společnosti, která hotel spravuje.

Připomeňme, že hotel s šestnácti dvojlůžkovými a dvěma jednolůžkovými pokoji, restaurací s kapacitou padesáti míst, salónkem s deseti místy a konferenční místností pro třicet osob do stávající podoby přestavěla a otevřela v roce 2005 společnost Villa Romantica s.r.o., která ho dodnes provozuje. Jejím jednatelem je Ondřej Plašil, ještě před dekádou jeden z nejznámějších místních politiků a byznysmenů. Dlouhá léta společně podnikal s arestovaným místostarostou Romanem Pekárkem, byl i kolínským radním a čtyři roky seděl v parlamentu za ODS.

Publikováno: 28.4.2020 Autor článku: Petr Soukup Foto: Archiv KP

Komentáře k článku...