Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 20. října 2017

Cenu města Kolína za rok 2013 získal výtvarník Miloš Kim Houdek

Cenu města Kolína za rok 2013 udělovanou za výrazný přínos pro město získá Miloš "Kim" Houdek. Rozhodlo o tom zastupitelstvo města 24. března na svém pondělním zasedání. Slavnostní předání ceny se uskuteční v obřadní síni radnice na účasti významných osobností města, termín je ještě v jednání.

Cenu města Kolína za rok 2013 získal výtvarník Miloš Kim Houdek
 
Publikováno: 3.4.2014 v 12:00, Aktualizováno: 2.4.2014
Rubrika: Kultura

Cena města se poprvé udělovala minulý rok, kdy ji získal výtvarník Pavel Rajdl. Letos bylo na ocenění nominováno celkem 10 návrhů. Komise, která byla pro udílení ceny ustavena jednoznačně doporučila Miloše Kima Houdka. Rada města návrh stejně jednoznačně potvrdila a své ano přidalo plným počtem hlasů i zastupitelstvo.

Miloš Kim Houdek je jakýmsi Gandalfem kolínské kulturní scény, který dlouhá léta tmelí místní kulturní společnost, postrkuje a podstrkuje do svého okolí podnětné vize a vytváří přátelské prostředí, ve kterém mohou růst. Zenový básník, zakladatel Malé galerie Na Hradbách, Klubu královského města Kolína, Polabské kulturní společnosti, organizátor Mimoriálu, Funkeho Kolína... letos oslavil sedmdesátku.

Jde o jednoho z mála kolínských idealistů, kteří přežili do třetího tisíciletí. Jde o jednoho z mála lidí, kteří mnoho vykonali, ale málo zbohatli. Rozhovor s ním přineseme v některém z následujících čísel našeho týdeníku.

Miloš Kim Houdek. Držitel Ceny města Kolína pro rok 2013.
Foto: Archiv KP
Autor článku: Vladimír Sládek
loading...
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Výmoly můžete nahlásit kraji Jak jste prožili 20. století?, ptají se žáci z Kolína svých sousedůTextil odhazujte v Mnichovické a SadovéStadión AFK fotbalový mač neviděl už léta a zarůstá lebedou
Kalendář akcí: Říjen
Po
 
2
9
30
Út
 
3
St
 
4
 
Čt
 
5
 
 
6
27
 
So
 
 
Ne
1
22
 
>> Zobrazit podrobný kalendář akcí
Řádková inzerce
Vzpomínáme (1 inzerátů)
Byty (1 inzerátů)
Nemovitosti (3 inzerátů)
Pronájmy (2 inzerátů)
Prodej (2 inzerátů)
Koupě (1 inzerátů)
Seznámení (4 inzerátů)
Různé (1 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM