Warning: htmlentities(): charset `n!' not supported, assuming utf-8 in /data/www/19981/kolinskypres_cz/www/_inc/engine.php on line 629
Fotbalisté FK Kolín dokázali doma opět zvítězit - Kolínský PRES
Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je pátek, 17. listopadu 2017

Fotbalisté FK Kolín dokázali doma opět zvítězit

Publikováno: 13.11.2017 v 10:00

Kolín v závěru podzimní části dokázal před vlastními fanoušky podruhé zvítězit a je opět na 2. místě v tabulce. O tom, zda na ní i přezimuje, se rozhodne v posledním kole v nedaleké Čáslavi. Zato Český Brod si odvezl ze Souše nechtěnou nadílku.

DIVIZE C
FK KOLÍN - FK ZBUZANY 2:0 (2:0)

Jak zvládnou fotbalisté FK Kolín poslední domácí zápas? Navíc se soupeřem, který byl před utkáním pouze o příčku níže? A který měl v kádru hráče s prvoligovými zkušenostmi. To zajímalo fanoušky kolínského celku.

Pádné odpovědi se jim dostalo těsně před přestávkou. Ovšem již v úvodu utkání si Kolín vypracoval slibnou šanci, kterou však brankář Zbuzan zlikvidoval. A další šance následovaly, ovšem s nulovým efektem. Až ve 40. minutě využil chybné rozehrávky Janecký - 1:0. Než se otřesený soupeř stačil rozkoukat, musel hostující brankář ve 41. minutě ze sítě vytahovat míč po druhé trefě Janeckého znovu - 2:0.

Na rozdíl od předchozích domácích utkání se svěřenci trenéra Havrdy dokázali vyvarovat zbytečných chyb, ve druhé půli kontrolovali hru, a dovedli utkání do vítězného konce.

Sestava Kolína: Blahovec – Živný (62. O. Puk), Šourek, Nešpor, Seifert – Čapek, Šindelář (74. Jindřich), Mlynka (78. M. Puk) – Vácha (89. Rosendorf), Veselý (87. Záhora), Janecký.

14. kolo: Mšeno - Kratonohy 5:0, Brandýs n/L - Čáslav 3:4 pk, Trutnov - Pardubice B 2:1 pk, Chrastava - Vykáň 4:5 pk, Admira - V. Mýto 2:1, Turnov - Živanice 1:3, D. Králové - Letohrad 2:0.

15. kolo: Čáslav - KOLÍN (ne 19.11., 13:30).

DIVIZE B
BANÍK SOUŠ - SK ČESKÝ BROD 5:2 (1:1)

Podle rozpisu soutěže se sice mělo hrát v Českém Brodě, ale po vzájemné dohodě si kluby vyměnily pořadatelství. Na vině byl totiž nevyhovující stav českobrodského hřiště.

Mužstvo Souše se před utkáním nacházelo o 3 příčky níže než třetí Český Brod a na svého soupeře ztrácelo 3 body. Dal se tedy očekávat zajímavý a vyrovnaný souboj. Zvláště, když se do sestavy Českého Brodu vrátil střelec Makovský.

Souš měla v úvodu mírnou převahu, kterou Český Brod postupně mazal. Bohužel ve 39. minutě domácí využili chybu hostujícího celku a Popelka se postaral o změnu skóre - 1:0. O dvě minuty později, ve 41. minutě, dokázal Makovský odcentrovat přesně na hlavu Cardy, který srovnal - 1:1.

Kritická desetiminutovka zastihla hostující hráče uprostřed druhého poločasu. V 63. minutě poslal Souš do vedení Štípek - 2:1. Prakticky vzápětí, v 66. minutě, zvýšil Dolejší - 3:1. Dílo zkázy dokonal v 74. minutě Matyáš - 4:1. Kapku naděje vlil českobrodským fotbalistům do žil gól Hrdličky, který v 82. minutě snížil na 4:2. Jejich snahu však uťal svou druhou trefou v utkání Matyáš, který v 90. minutě uzavřel skóre na 5:2.

Sestava Českého Brodu: Polomský – Carda, Hrdlička, Marek, Slicho – Gajdasz (82. Smola), Medek, Skořepa, Suk (59. Moravec), Makovský – Fikejz.

14. kolo: Kladno - Motorlet 0:2, Neratovice - Hrobce 3:0, Rakovník - Č. Lípa 1:2, Ostrá - Úvaly 2:0, N. Bor - Chomutov 0:2, Hostouň - Meteor 1:0, Louny - Velvary. 3:2 pk

15. kolo: Motorlet - Č. BROD (pá 17.11., 10:15).