Redakce Inzerce Řádková inzerce Spřátelené weby Dnes je čtvrtek, 23. května 2019

Pašiňáci vyrazí po půl roce k opakovaným volbám

Víska s roztomilým názvem Pašinka, ležící na návrší nad Kolínem na dohled od letiště, patří mezi 31 obcí v České republice, v nichž o třetím březnovém víkendu proběhnou opakované volby do obecního zastupitelstva.

Pašiňáci vyrazí po půl roce k opakovaným volbám
Foto: Redakce KP
 
Publikováno: 7.3.2019 v 7:00, Aktualizováno: 6.3.2019 v 20:00
Rubrika: Zpravodajství

V těch řádných, které se konaly loni v říjnu, bylo sice zastupitelstvo zvoleno, ze sedmi zastupitelů ale tři, zvolení za seskupení nazvané ´Sdružení nezávislých kandidátů pro rozvoj Pašinky´, na svůj mandát rezignovali, čímž se zastupitelstvo stalo neusnášeníschopným. Ve volbách budou o hlasy obyvatel Pašinky kromě výše zmíněného uskupení soupeřit ještě kandidátky nazvané ´A dost!´, ´ANO 2011´ a ´Pašiňáci´. Obec od loňského října kvůli nefunkčnímu zastupitelstvu funguje ve finančním provizóriu a řídí ji s omezenými pravomocemi Jaroslav Kučera (STAN), který byl starostou v předchozím volebním období a do nového (nefunkčního) zastupitelstva vůbec nebyl zvolen. Pašinka je jedinou obcí bývalého kolínského okresu, kde volby proběhnou, z bližšího okolí se týkají ještě obcí Onomyšl na Kutnohorsku a Kněžičky na Nymbursku.

Autor článku: Redakce KP
Poslední komentáře
Počet příspěvků: 0 | Buďte první!

Zatím žádný komentář.

Nepřehlédněte...
Řádková inzerce
Nemovitosti (1 inzerátů)
Auto-moto (1 inzerátů)
Prodej (1 inzerátů)
Různé (2 inzerátů)
     
Soubory cookie používáme k tomu, abychom vám usnadnili a zpříjemnili používání našich webových stránek.
Používáním našich webových stránek vyjadřujete svůj souhlas s umístěním souborů cookie ve vašem zařízení. Další informace
ROZUMÍM